Juniperi hoiatus lõi tehnoloogiasektorit

Peeter Koppel 11. juuni 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturud lõpetasid reedel muidu positiivse nädala pessimisminoodiga.

Eelkauplemisel Inteli poolt kergitatud lootused tehnoloogiasektori ettevõtete olukorra stabiliseerumisest põrmustas kaks tundi enne kauplemise algust võrguseadmeid ja tarkvara tootev Juniper Net-works, teatades, et ettevõtte teise kvartali tulud jäävad ootustele tervelt 33 protsendi võrra alla. Resultaat: Nadaqi langus 2,16 protsenti.

Kui Nasdaqil oli kauplemispäeva tegijaks Juniper, siis New Yorgi börsil kujunes selleks äsja installeeritud tarkvara, mis ei võimaldanud paljusid börsil sooritatavaid tehinguid registreerida. Tulemus: kolme aasta jooksul esimene kauplemise peatamine tehnilistel põhjustel ning börsi selle aasta madalaima aktiivsusega kauplemispäev, mille Dow lõpetas 1,03% madalamal. Elektroonilise kauplemissüsteemi töö taastati 85 minutit pärast vea avastamist. Nõrkusega paistis reedel New Yorgi börsil silma finantssektor, mida analüütikud põhjendasid J.P. Morgan Chase?i eelmisel nädalal antud kasumihoiatusega. Hoiatuse põhjuseks oli aktsiaturgude nigel olukord, mis mõjutab negatiivselt panga kauplemiskasumeid. Turuosalised eeldasid ilmselt, et sarnaseid probleeme võib tekkida ka Citigroupil ja Bank of Americal, sest mõlema aktsia lõpetas reedel madalamal.

Helsingi börsil suutis viimasel ajal ühinemisspekulatsioonide tõttu tähelepanu keskmes olnud Sonera söösta 11% üles 10,72 eurole. Järsu hüppe põhjustasid uut jõudu saanud, kuid kinnitamata jäänud spekulatsioonid, et Sonera ülevõtmine Telia poolt on jõudmas lõpusirgele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing