Politsei vajab arenguks tiigrihüpet

Viktoria Korpan 19. juuni 2001, 00:00

Kui siseministeeriumi tiigrihüppe kava saab valitsuses heakskiidu, algab tööülesannete täitmiseks arvutit vajavate politseinike arvuti ja tarkvaraga varustamine 2002. aastal. Eesti politseis on puudu 1000 arvutit, nende asemel on mõnes kohas ikka veel kirjutusmasinad kasutusel.

?Arvuti peab kujunema iga politseiniku igapäevaseks töövahendiks,? lausus siseministeeriumi sisejulgeoleku analüüsi osakonna juhataja Lauri Tabur.

Taburi sõnul tuleb politsei tiigrihüppe raames alates 2002. aastast tagada politseitööks vajalike andmebaaside pidev kasutatavus kõigile politseitöötajatele, andmebaasid peavad olema ühildatavad, kõik politseiüksused peavad olema ühtses sisevõrgus.

?Praeguse infotehnoloogia arengu juures tähendab see aga iga-aastaselt ligikaudu 9 miljoni krooni suurust investeeringut politsei infotehnoloogiasse,? lisas Tabur. ?Meie asi on sellist summat siseministeeriumi eelarvesse taotleda. Millisel määral see aga riigieelarve kokkupanemisel tegelikkuseks saab, on näha pärats riigieelarve vastu võtmist riigikogu poolt.?

Politsei pressiesindaja Indrek Raudjalg rääkis eile, et kokku on politseiasutustes tarvis 2500 arvutiga töökohta, 400 arvutit ostab politseiamet riigihanke korras, vaja on veel 1000 arvutit.

?Arvutipark on politseis väga kirju, mõned arvutid on nii aeglase protsessoriga, et nendega pole midagi ette võtta. Pentium-protsessoritega on 1500 arvutit,? sõnas Raudjalg. ?Mõnes kohas ajab kirjutusmasin asja ära, kuid vana ja aeglane arvuti on siiski parem kui hea kirjutusmasin.?

?Kuigi olukord ei ole nii karjuv nagu eelmisel aastal ja oleme mitu arvutit juurde saanud, peab meil mõni konstaabel veel kirjutusmasinat kasutama,? tõdes Põhja-Tallinna politseiosakonna vaneminspektor Virve Meikas. ?Printereid oleks ka rohkem vaja.?

Eesti suuruselt teine arvutitootja AS Ordi võitis mais politseiameti korraldatud riigihanke arvutite ostmiseks, hanke maht on üle 4 miljoni krooni.

?Suurem osa hankest, 340 arvutit 430st on juba tarnitud,? ütles ASi Ordi Tallinna filiaali juht Tiit Tiigimägi. ?Viimased arvutid saadame ära juba sel nädalal.?

Riigihanke korras ostetakse 1,2 miljoni krooni eest 400 monitori ASilt PCT Arvutid, samuti ostab politseiamet ASilt Infotark 50 printerit ja 25 skannerit hinnaga kokku 910 000 krooni ning MicroLinkilt neli serverit kogumaksumusega 500 000 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing