Turg väheaktiivne ning langev

Raivo Sormunen 19. juuni 2001, 00:00

Terve eilse päeva püsis Tallinna börsil nõrk ning passiivne kauplemisõhkkond. Börsi liideraktsiad andsid uudistevaese päeva tõttu keskmiselt järele protsendi võrra.

Madala kauplemisaktiivsuse üks põhjusi võis lisaks uudistevaesusele olla ka lähenev pühade ja puhkuste periood, mis on aktsiaturgudel alati hoogu maha võtnud.

Tallinnaga samalaadne oli eile kauplemine ka ülejäänud Euroopa turgudel, kus oodati hilisõhtut, mil USA tarkvaragigant Oracle pidi avaldama oma majandustulemused.

Hansapanga aktsia sulgus eile viimase viie nädala madalaimal 147,25 krooni tasemel, langedes päevaga pooleteise protsendi jagu. Võrreldes ülemöödunud nädalaga, kui aktsia vingerdas viimase kolme ja poole aasta kõrgeimate tasemete juures, on langust tulnud kokku aga ligi kümnendik.

Eesti Telekomi aktsia jäi eile pidama 0,7% madalamal kui reedel, sulgudes 71 kroonil.

Lisaks börsi enim kaubeldud aktsiatele on langusse haaratud ka Harju Elektri aktsia. Kevadel veidi pettumust valmistanud käesoleva aasta tulevikuväljavaadete tõttu aegamisi vajuma hakanud aktsia sulgus eile 33,10 kroonil ehk 1,2% reedesest sulgemishinnast madalamal.

Järgnevatel päevadel tõotab kohalik aktsiaturg jälgida peamiselt välisturge.

Tänase päeva kauplemissuund sõltub Oracle?i eile hilisõhtul avaldatud majandustulemustest ning järgnevatel päevadel asetub põhirõhk tõenäoliselt kasumihoiatuste lainele.

Kohalikud uudised hakkavad rohkem ilma tegema arvatavasti alles ettevõtete teise kvartali majandustulemuste saabumisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing