Voldikkardin vahelduseks lamellile

Madle Mühlbach 20. juuni 2001, 00:00

Enne otsustamist tuleks mõelda sellele, mis on kõige olulisem ? kas dekoreerimine, päikesevalguse blokeerimine, privaatsus, ohutusnõuded vms.

Rulookangas on spetsiaalselt ruloode valmistamisel kasutatav ning vastavalt töödeldud puuvill-, polüester- vm kangas. Rulookangad on töödeldud antistaatiliseks, nad ei veni ega pleegi. Tavaline rulookangas peab kinni terava päikesevalguse ning on piisavalt tihe privaatsuse tagamiseks. Väga terava päikesevalguse korral võiks kasutada tagant aluminiseeritud termomaterjale või pimendavaid materjale, mis teevad ruumi hämaraks.

Puhastamiseks sobib pehme lapp. Kergelt määrdunud kangast võib puhastada õrnalt niiske lapiga, tugevalt määrdunud kangas tuleks välja vahetada.

Ribakardinate selged ja ranged jooned sobivad hästi büroode töisesse atmosfääri. Põnevaid valgusefekte loovad näiteks perforeeritud ribakardinad. Need ei sobi aga juhul, kui privaatsus on esmanõue. Vähem rangema atmosfääriga büroodes võib kombineerida tekstiilkardinatega.

Ei tasu kasutada plastikust ribakardinad, sest need deformeeruvad päikese käes kiiresti. Mõistlik on hankida korralikud alumiiniumist ribakardinad, mille pealispind on kaetud kuumemailiga. Selline kardin peegeldab sisselangevat valgust, reguleerides seeläbi ruumi temperatuuri.

Ribakardina puhastamine on lihtne ? igapäevaseks puhastamiseks sobib pehme tolmulapp, suurema määrdumise korral võib kardinat puhastada pehmetoimelise pesuvahendiga. Kuivatada hoolikalt.

Kasutatavaim kardinatüüp büroodes. Seda eelistatakse laia materjalide valiku tõttu ? lisaks värvi- ja mustrivalikule on enamik materjale ka süttimiskindlad. Pimendavaid või termolamelle (tagant aluminiseeritud, peegeldavad eriti hästi valgust tagasi) kasutatakse palju just arvutitega ruumides. Võimaldavad hõlpsalt reguleerida sissetuleva valguse hulka lamellide pööramisega. Materjalidest kasutatakse polüestertekstiile, klaaskiust aluminiseeritud tagusega kangaid. Lamellkardinate kangad on pleekimiskindlad ning peegeldavad valgus- ja soojuskiirgust olenevalt materjalist 50?70%.

Kardinaid saab puhastada pehme tolmuharjaga, tugevasti määrdunud lamellid tuleks uute vastu vahetada.

Teenimatult varju jäänud kardinatüüp, mis ühendab endas funktsionaalsuse ja materjali ilu. Võimalik paigaldada pea igasuguse kujuga akendele. Polüestertekstiil mõjub ruumis pehmemana kui ruloo või ribakardin, lisaks on nende lõõtsataoline välimus väga huvitav ja dekoratiivne.

Voldikkardina materjalid on väga vastupidavad, enamik neist on niiskuskindlad, leidub ka tulekindlaid, söövitatud ja tagant aluminiseeritud materjale ning spetsiaalselt arvutitega ruumidesse soovitatavaid materjale. Materjalid on pleekimiskindlad ning peegeldavad valgust 60?100%. Voldikkardin on üks kardinatüüpidest, mida saab panna avanema nii ülevalt alla kui vastupidi.

Puhastamisel kasutada pehmet tolmulappi, võib pesta käsitsi õrna pesulahusega, mille temperatuur ei ületa 30 kraadi.

Paneelkardinad on moodne alternatiiv lamellkardinatele. Võimalik valmistada eri materjalidest ? rulookangast, tekstiilist või puidust. Sirge paneelina akna ees rippuv kardin on küllalt minimalistlik lahendus, sobimaks kontoritesse.

Eriti efektsed jäävad söövitatud tekstiilkangastest valmistatud paneelid. Võib kasutada erivärviliste või erinevate struktuuridega paneelide kombinatsioone. Paneelkardina puhul tuleb silmas pidada, et akna vabastamiseks kardinast jääks akna kõrvale piisavalt vaba seinapinda, kuhu paneelid saaksid joosta. See, kui hästi kardin päikese eest varjab, sõltub kasutatavatest materjalidest ? ruloomaterjalid või tihedad tekstiilid on tõhusamad, kootud puitpaneelid peatavad vaid kõige teravama päikesevalguse.

Tekstiilpaneele saab puhastada keemilises puhastuses või pesta õrnalt pesumasinas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing