LHV ostis üle veerandi autofirmast

Peep Sooman 21. juuni 2001, 00:00

Kuna ühe aktsia turuväärtust hindavad osanikud umbes 40 kroonile, siis ületas tehingu maht 20 miljonit krooni.

Investeerimispanga Lõhmus, Haavel & Viisemann juhatuse esimees Rain Tamm sõnas, et osalus autofirmas osteti Hansapangalt, sest hind oli soodne. ?Nägime võimalust väärtuse kasvuks, ostsime sellise osaluse lihtsalt finantsinvesteeringuks,? lausus Tamm. ?Eks ikka ostsime kasumi saamise eesmärgil,? põhjendas Tamm tavapäratut ostu.

LHV üks asutajatest ning osanik Rain Lõhmus ütles, et tema ei tea osalusest autofirmas midagi. ?Ma ei oska selle kohta mitte midagi öelda,? sõnas ta.

Amserv Grupi (AG) juhatuse esimees Raivo Kütt leidis, et ilmselt ei ole LHV pikaajaline, vaid lühema huviga finantsinvestor. ?Juhatuse tööd nad ei sega,? kinnitas ta. ?LHV mehed on haritud igas mõttes.?

Tehingu täpset hinda ei soostunud ettevõtjad nimetama.

AG suuremad omanikud on Lõhmus, Haavel & Viisemann 28% osalusega, Raivo Aavistole kuulub 20,7%, Raivo Kütile 20,7%, Balti-Ameerika ettevõtlusfondile 17,9%, Venus Overseasile 8,7% ning teistele aktsionäridele 3,85% ettevõttest.

Amserv Grupp prognoosib tänavuseks käibeks 520 miljonit krooni, mille juures oodatakse 5,5 miljoni kroonist puhaskasumit. Mullu oli käive 468,5 ning kasum 3,1 miljonit krooni. AG 2001. aasta viie kuu netokäive oli 233,1 miljonit krooni ja puhaskasum 3,8 miljonit krooni. AG-le kuuluvad järgmised ettevõtted: Eestis Toyota edasimüüjad Amserv Auto AS, Amserv Pärnu AS, AS Valoor (50% osalus) ja Opeli edasimüüjad Ascar Tallinn, Ascar Pärnu; Lätis Toyota edasimüüja SIA Amserv Motors ja Opeli edasimüüja SIA Hansa Auto (50% osalus); Leedus Toyota edasimüüja AS Tokvila (21% osalus). AGs kokku töötab praegu umbes 250 inimest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing