Rakverelased ametnike ei usu

Illar Mõttus 23. juuli 2001, 00:00

Peale looduslike tormide on Lääne-Virus vererõhku kõrgeks ajanud uudis sihtasutuse Virumaa muuseumid asutamise plaanist. Rakvere muuseumi ja Palmse mõisa varade baasil tahetakse asutada sihtasutus, sest taoline juriidiline tegevusvorm lubaks muuseumide ja mõisa majandamiseks kaasata erakapitali.

Sihtasutuse idee oli ilus aga ilmselt ainult pealinnast vaadatuna. Siin kohapeal tekitas see ainult hirmu.

Palmse mõisa mahamüümise plaanidest keskkonnaministeeriumi poolt on ajakirjanduses juba juttu olnud, eks nüüd arvati mõisa müüki plaanitsevat omanikku ? kultuuriministeeriumit. Lisaks kardeti Rakvere muuseumi bilanssi kuuluva kaunil põhjarannikul asuva kunstnik Richard Sagritsa majamuuseumi kinnistu pärast. Ja muuseumitöötajad ise olid hirmul oma museaalide saatuse pärast, tavalistest koduloo huvilistest linnakodanikest rääkimata. Eks olnud kartustel tõepõhi all. Nimelt oli sihtasutuse esialgne põhikirja projekt, kummaliselt tegevjuhi keskne. Lühidalt ? sihtasutuse juhataja saanuks ilma nõukogu loata asutuse varadega palju kavalaid tehinguid teha.

Mida pidi siis riigi müügile suunatud turunduse juures üks kodanik mõtlema? Kohalikud kired päädisid Rakvere linnavolikogu istungil, kuhu oli palutud ka kultuuriministeeriumi kantsler Margus Allikmaa sihtasutuse kohta seletusi andma. Aga ei oleks kõrge ametniku jutt üksi inimesi rahustanud, kui sihtasutuse mõtet lahti rääkima poleks kutsutud ka vabaõhumuuseumi direktorit Merike Langi.

Alles Merike Langi veenev ja temperamentne esitus sihtasutuse kaitseks jahutas kirgi. Rakvere linn otsustas sihtasutuses osaleda. Ja peletas natukeseks eemale ka hirmu riigiametnike salatehingute ees.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing