Hinnatõus suurendab Microsofti müüki

Viktoria Korpan 15. august 2001, 00:00

Microsofti maaletooja ASi GT Tarkvara tegevdirektor, BSA Eesti Komitee juht Anneli Heinsoo ütles eile, et juunis ja juulis kasvas Microsofti tarkvara läbimüügi käive umbes 40 protsendi võrra.

?Juuni ja juuli tulemused olid eelmise aastaga võrreldes isegi paremad, mõned firmad legaliseerisid oma tarkvara, tavaliselt on juuni-juuli vaikne aeg,? sõnas Heinsoo. ?August on vaike, aga Microsoft alustab varsti oma uut müügikampaaniat, 21. augustil tuleb uuem ja parem toode Office XP,? rääkis ta.

Eesti ühe suurema tarkvaramüüja OÜ IT Arvutitarkvara juhataja Toomas Neemre hinnangul on tarkvara müük Eestis stabiliseerunud.

?Tarkvaramüügi stabiilne kasv on meie firmas olnud juba mitu aastat 10?15 protsenti, nii ka sel aastal,? rääkis Neemre. ?Positiivseks nähteks võib pidada seda, et suurte rahvusvaheliste distributsioonikettide sisenemine Eesti turule pole suutnud turuosasid ja kasvunäitajaid oluliselt kõigutada. Isegi sellise klassikalise toote nagu eesti keele toega Microsoft Office?i uuendajate ning kasutajate arv on tänavu kasvanud mõne protsendi võrra, ulatudes poole tuhande töökohani kuus.?

Sügisel on oodata Mircosofti tarkvara kallinemist umbes 50?80 protsendi võrra, sest muutub Microsofti litsentsipoliitika ning müüki tulevad uued tooted Office XP ja Windows XP.

?Office XP ja Windows XP kasutusele võtuga on oodata nii illegaalsete tarkvarakasutajate osakaalu vähenemist kui ka tarkvarauuendusi planeerivate ärikasutajate versiooniuuenduste laine koondumist sügisesse. Ilma litsentsita tarkvara lihtsalt enam kasutada ei saa,? selgitas Neemre. ?Soodsaid hindu on võimalik kasutada veel kuni 1. oktoobrini ja kõiki faktoreid arvesse võttes võib prognoosida, et eelmise aastaga võrreldes tuleb müügikasvuks 100 protsenti.?

Microsofti toodete läbimüügi kasvu ennustab ka Eesti ühe suurema IT-firma ASi Helmes juhatuse esimees Jaan Pillesaar.

?Sügisel ja talvel on ITs alati suuremad käibed,? sõnas ta. ?Tarkvaratööstuses suurenevad käibed tasapisi pidevalt. Microsoft on vist ainuke tarkvaratootja, kes pole veel inimesi lahti lasknud ja kelle aktsia on aasta algusest tõusnud.?

Neemre lisas, et viimasel ajal on võrreldes eelmiste aastatega kiiremini kasvanud ka viirusetõrjetarkvara legaalsete kasutajate hulk.

Piraatlusega võitleva organisatsiooni BSA andmeil on 2000. aasta seisuga Eestis tarkvarapiraatluse tase 69 protsenti. ?See on kõige madalam tase Balti riikides ja Ida-Euroopa blokis üldse,? ütles Annneli Heinsoo.

Heinsoo sõnul on BSA viimasel ajal rohkem rõhku pannud politseinike koolitamisele ja lõppkasutajate nõustamisele.

?Reide ise ei hakka korraldama,? sõnas Heinsoo. ?Kui politsei kutsub, võib mõni spetsialist kaasa minna.?

Sektorite kaupa vaadatuna on BSA hinnangul Eestis piraatluse tase erasektoris hinnanguliselt 95 protsenti, ärisektoris 70 protsenti ja riigiasutustes 30 protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing