Telekom kerkis üle pika aja

Raivo Sormunen 15. august 2001, 00:00

Tugevad positiivsed meeleolud Euroopa telekomisektoris hoidsid eile üleval Tallinna börsil noteeritud Eesti Telekomi aktsia hinda ning kauplemisaktiivsust.

Seitse viimast kauplemispäeva üha uute rekordmadalate tasemeteni vajunud Eesti Telekomi aktsia pöördus eile tõusule ja lõpetas suurt aktiivsust iseloomustava 88 tehtud tehinguga 56,50 kroonil ehk 2,3 kõrgemal kui esmaspäeval.

Mõnevõrra tugevnes ka Hansapanga aktsia, mis kerkis 3,4 mln kroonise käibe juures 0,6, 152,50 kroonini.

Kahe tavapärase käibeliidri kõrval figureerisid eile ka teised tegijad.

Muidu vaikselt börsil tiksunud Rakvere Lihakombinaadi aktsiaga tehti eile üks 440 000 aktsia suurune plokktehing, mis võrdub 1,17ga ettevõtte aktsiakapitalist.

Arvestades seda, et ettevõte kuulub 95,7 ulatuses Soome HK Ruokatalole, võib oletada, et ka eilse tehingu ostupoolel figureeris see ettevõte. Liiatigi on Roukatalo juba kaua aega jõuliselt väljendanud soovi Rakvere täielikult enda kätte saada ja see börsilt ära viia.

Suurem ostuhuvi tabas eile ka erastamisväärtpaberit, mis kerkis väga tugeva 4,3 mln kroonise käibe taustal 1,7, 59 sendini.

Kommitootja Kalev veidi pärast turu sulgemist avaldatud poolaasta majandustulemused võivad täna panna riskialtimaid investoreid ettevõtte aktsiaga kauplema. Kuigi ettevõtte kasum võrreldes eelneva perioodiga kahekordistus, teeb veidi muret käibe kerge langus ning see, et ettevõttel pole senini tugevat strateegilist omanikku.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing