Majanduskasv aitas turge vaid hetkeks

Peeter Koppel 30. august 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturud üritasid eilse kauplemispäeva alguses tõusu, saades tuge sellest, et USA majanduskasv oli vaatamata mõningatele ootustele teises kvartalis siiski positiivne.

Maailma suurima majanduse kasvamine teises kvartalis 0,2 protsendi võrra aga ei suutnud turuosalistele anda tunnistust sellest, et aktsiahindade peamine mõjutaja ehk ettevõtete kasumlikkus ka lähiajal paranema hakkab. Seetõttu jäigi esialgne positiivne reaktsioon üürikeseks ning turud võtsid kolmandat kauplemispäeva järjest sisse taas tuttava langeva suuna. Analüütikute hinnangul on turu ettevaatlikkus tingitud lähenevast pikast nädalavahetusest ja sellest, et makrotasandiuudised on jätkuvalt vasturääkivad. Turg vajaks praeguses staadiumis uudiseid, mis selgelt viitaks, et ettevõtete kasumid on paranemas. Analüütikute hinnangul ühest või kahest uudisest ei piisakski enam, et turgu langusspiraalist välja tuua. Vaja oleks juba rohkem kui ühte uudist, et turgude meeleolud paraneksid. Turuosalistel on selgelt meeles, mis juhtus pärast ühte Cisco head uudist. Turg küll kosus, kuid mitte kauaks. Häid uudiseid ettevõtete tasandilt aga ei näi praegu paistvat. Eile teatas äri olulisest koomaletõmbamisest näiteks personaalarvutite tootja Gateway.

Helsingi börsil tunti eile taas muret Nokia pärast. Põhjuseks oli ettevõtte turuosa mõningane vähenemine konkurentide kasuks. Samas selgub turuosa õige suurus alles jõulude eel, mil Nokia ja tema konkurendid tulevad välja oma uute GPRS-telefonidega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing