Telekomide päev mustemast mustem

Peeter Koppel 04. september 2001, 00:00

Eilset kauplemispäeva Euroopa börsidel iseloomustasid USAst saadava indikatsiooni puudumine tööpüha tõttu ning mustad meeleolud, kusjuures peamiseks valulapseks oli telekommunikatsioonisektor.

Esimeseks valulapseks oli Deutsche Telekom, mille osadel aktsiatel lõppes müügipiirang, mis kehtestati pärast seda kui DT oli maksnud mõningate omandatud ettevõtete eest oma aktsiatega. Nüüd kardavad turuosalised miljonite aktsiate paiskumist turule.

Teiseks õnnetuks osutus British Telecommuni-cations, mille aktsia sattus löögi alla pärast seda kui meedias tekkis kära nagu võiks ettevõtte võlakoorem olla pärast mobiilsideüksuse lahutamist novembris esialgsetest hinnangutest suurem.

Kolmas kannataja oli France Telecom, mille aktsia läks langusse pärast seda kui ilmnes hirm, et ettevõtte aktsia võib peagi osutuda välja arvatuks Dow Jones STOXX 50 -indeksist.

Neljas masendusmeeleolude toitjaks oli aga Hollandi operaator KPN, kellel läks luhta ühinemine Belgacomiga, ebaõnnestus saada riigi garantiisid uutele laenudele ja kes tagatipuks sai teises kvartalis kahjumit.

Üldine masendus kandus ka meile lähematele turgudele. Nimelt Sonera aktsia vajus oma kõigi aegade madalaimale tasemele sulgudes 4,10 eurol. Kaotajate kilda sattus ka Sonera väiksem rivaal Elisa Communications, mis kukkus samuti oma kõigi aegade madalaimale tasemele ehk 10,50 euro tasemele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:51
Otsi:

Ava täpsem otsing