Telekomid tegid Ameerikas ilma

Romet Kreek 11. september 2001, 00:00

USA aktsiaturg sai lõunaks üle hommikupooliku langusest.

Reedel turge vapustanud analüütikute ootustest kõrgema tööpuudusnumbri vari hõljus ka esmaspäeval turgude kohal. Tööpuuduse kasv võib lüüa eratarbimist, mis moodustab enamiku Ühendriikide majandusest.

Ka esmaspäeval jätkusid negatiivsed uudised. USA telekommunikatsioonifirma Qwest Communications teatas 4000 töötaja koondamisest, mis moodustab 6 protsenti firma 66 000 töötajast. Lisaks teatas firma, et ei suuda täita analüütikute ootusi kasumi- ja käibenumbrite osas. Qwesti juht Joe Nacchio ootab selle aasta käibeks 20,5 mld dollarit (358 mld krooni) varasema 21,3 kuni 21,7 miljardi dollari (372 kuni 380 mld krooni) asemel. Intressikulude-, maksude- ja amortisatsioonieelseks kasumiks ootab firma 8 mld dollarit (140 mld krooni).

Kell 17 kauples Qwest Communicationsi aktsia 4,2 protsendi võrra plussis 18,90 dollaril.

Investoritele meenus, et jälle on kätte jõudnud nn eelteadete periood, mille käigus firmad annavad hoiatusi, kui nad ei suuda täita analüütikute poolt firmadele pandud kvartalitulemuste ootusi.

Tooni andis ka teine telekommunikatsioonifirma. AT&T divisjon AT&T Broadband sai juba teise pakkumise ? sedapuhku meelelahutusgigandilt AOL Time Warner. See looks tugeva kaabeltelevisioonifirma, kus AT&T saaks enamusosaluse.

Aktsiaturud on väga heitlikud, valitseb väheste positiivsemate puhangutega negatiivne emotsioon.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing