Küsimused konverentsil. Vastab Mart Laar

27. september 2001, 00:00

Soovitasite tarbida Eesti toodangut. Mis mööbliga on sisustatud Stenbocki maja?
?Riigihanke konkursi võitis Standard. Enamasti on tegu Eesti mööbliga, kuigi ma ei ole iga tooli alla vaadanud. Mind rahuldas, et konkursi võitja oli Eesti firma.?

Järgmise aasta riigieelarve kasv on 10. Majanduskasv nii suur ei ole, kas tegu on lihtlabase maksude tõstmise plaaniga?
Põhjus, miks järgmise aasta eelarve nii oluliselt suurem on, on see, et esimest korda kirjutasime riigieelarvesse ka rahvusvahelise abi ja Euroopa Liidu fondide eraldised.

Need eraldised on muutmas Eestit märkimisväärselt rikkamaks, sest vaadates maanteeehituse kava, saame me järgmisel aastal teha teetöid mahus, mida me muidu poleks ka kümne aastaga suutnud teha.

Selle üle, et eelarve kasv on kiirem kui majanduse kasv, võib vaielda, kuid praegu ei näe me põhjust selle ümberhindamiseks, sest prognoosid on head.

Eksporditeel on poliitilised takistused Venemaa ning Läti ja Leedu suunal. Mida järgmise aasta eelarves nende maade ekspordiprognoosidesse kirjutada?
Mis puutub Venemaasse, siis Eesti on parafeerinud kaubandusleppe ning nüüd jääb üle oodata, millal Venemaa oma haldussuutlikkusega sama kaugele jõuab. Millal see võiks juhtuda, ei tea öelda. Venemaa ei jõua WTOsse enne, kui diskrimineerivad meetmed meie suhtes pole lõppenud. Ma arvan, et Venemaa tahab väga WTOsse jõuda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing