Põhjalik ülevaade kujundusstiilidest

Heli Lehtsaar 03. oktoober 2001, 00:00

Autor annab ladusas ja faktiderohkes tekstis ülevaate olulisematest kujundusstiilidest, mis on mõjutanud Lääne-Euroopa ja Ameerika ruumikujunduse ja mööbli arengut. Iga stiiliperioodi juures on vaadeldud ka arhitektuuri, õigemini sellest alustatud, sest nagu kirjutab Krista Kodres ?ruumi kujundamine ja sisustamine on paljude sajandite jooksul olnud tegevus, mida on teostatud arhitektuuri vahenditega ja arhitektuurse terviku huvides.?

Alates gootikast on esitatud ka Eesti aines, mis lisab raamatule veelgi väärtust.

Autor kirjutab sissejuhatuses, et erinevalt muust maailmast on interjööri ja mööbli ajaloo uurimine Eestis olnud põgus ja sellest on ka vähe kirjutatud. Eestit puudutav osa ongi valminud just ?Ilus maja, kaunis ruum? väljaande jaoks ning kuna see toetub paljude kunstiajaloolaste kirjutistele, võib tulemust lugeda kollektiivse uurimistöö viljaks.

Eesti lugejale pakuvadki äratundmisrõõmu näiteks peatükid nõukogudeaegsest arhitektuurist ning mööblidisainist ? näha saab, milline oli kohviku Pegasus interjöör 60ndatel aastatel, või meenutada elutoamööbli välimust 70ndatel. Kaasaega toovad meid 90ndatel kerkinud pangahooned.

Kui lugeja vahepeal inforohkest lugemismaterjalist väsib, on vahelduseks hea pilk heita põnevatele fotodele, millesse tuleb süveneda kindlasti kauemaks kui silmapilguks. 344-leheküljelises neljavärvitrükis raamatus leidub umbes 700 illustratsiooni.

Raamatus on ka seletussõnastik ja isikunimede register.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing