ARS 01 Helsingi Kiasmas

Tarmo Virki 12. oktoober 2001, 00:00

Ühe huvitava kunstitegelasega võite tutvuda veel enne muuseumisse sisenemist ? Santiago Sierra palkas Soome kodutud olesklema kunstniku kaevatud auku. See jätkab mõneti aastatagust ideed, kui Sierra palkas 68 inimest Pusani moodsa kunsti festivali avamise ajaks seisma ukse ette, et keegi ei pääseks sisse ega välja.

ARS 01 tõmbenumber eestlaste jaoks on loomulikult Marko Mäetamm, kelle töö tulemusi on näha Kiasma viiendal korrusel. Lisaks temale osaleb näitusel 72 kunstnikku või kunstnikepaari kõigilt mandritelt.

?Globaliseerumist nähakse liiga tihti kontrollita turujõudude ja lääne massikultuuri võidukäiguna. Sellega unustatakse positiivsed võimalused, millest üks on multikultuursus,? ütles näituse avamisel Soome välisminister Erkki Tuomioja.

ARS 01 teemaks ongi omamoodi globaliseerumise produkt ? kolmas ruum, mis sünnib erinevate visuaalsete kultuuride kohtumisel. Ka näituse alapealkiri ?Avanevaid perspektiive? viitab aktiivselt muutuvale uuele, kolmandale ruumile.

Kuigi hiljuti sulges uksed Londoni indialase Anish Kapoori näitus Helsingi kunstihallis, on üks tema teos ka seekordsel ARSil. Paljud kunstnikud, kelle teosed esil on, elavad ja töötavad, nagu Kapoor, väljaspool kodumaad. Teise rühma moodustavad oma riigis elavad kunstnikud, kuid nende teosed on sündinud kultuuride ristmikel, näiteks internetis.

Vaatamist väärib ka Kiasma hetkeolukord ? see Helsingi uhkuse allikas hakkab projekteerimisvigade tõttu vaikselt hävinema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:11

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing