Järelevalve kaupade üle tugevneb

Peep Sooman 12. detsember 2001, 00:00

Majandusministeeriumi algatusel alustatakse jaanuaris peamiselt Euroopa Komisjoni rahastatavat Phare 2000 turujärelevalve projekti, mille kogumaksumus on 33 miljonit krooni. Viiendiku summast maksab Eesti riik.

Projekti juht Marika Tamm ütles, et kogu protsess kestab 1,5 aastat, projekti esimeses osas pannakse paika turujärelevalve alane strateegia, järgmiseks harmoniseeritakse seadusandlus ning lõpuks parandatakse ametite vahelist infovahetust. ?Näiteks, kui kontrollitakse mänguasjade ohutust ja ilmneb probleem, siis saab sellest kohe teada ka tarbijakaitseamet,? tõi Tamm näite.

Majandusministeeriumi asekantsler, projekti eest vastutav Signe Ratso ütles, et projekt hõlmab kõiki toodete ja nendega seotud teenuste järelevalveasutusi. ?See on kaupade ohutusega seotud, kui turule tekib ohtlik kaup, saab selle kõrvaldada,? selgitas ta. Ratso sõnul on tegu ühtse elektroonilise süsteemiga.

Lisaks alustatakse lähitulevikus investeerimisprojektiga, mille üks eesmärk on laboriseadmete uuendamine, sealhulgas parandatakse ka kütuseekspertiisi seadmeid, mis Ratso sõnul kergendab ebakvaliteetset kütuse avastamist.

Tarbijakaitseameti peadirektor Helle Aruniit ütles, et projekti eesmärk on asutuste regulaarne infovahetus ning kõikide asutuste selged funktsioonid, et ei tekiks ebakõla selles suhtes, kust maalt ühe asutused kohustused lõpevad ja teise omad algavad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing