Ülo Toomsalu • 13. detsember 2001 kell 6:07

Kaitseministeerium moodustas tankide ostmiseks erikomisjoni

Tankide muretsemist tõsiselt kaaluv kaitseministeerium moodustas tankiostu ettevalmistamiseks erikomisjoni, mis pidas eile esimese töökoosoleku, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Eesti ei alusta tankiväe ülesehitamist,? ütles kaitseministeeriumi pressiesindaja Madis Mikko. ?Komisjon moodustati selleks, et väga konkreetselt hinnata vajaduste ja võimaluste suhet tankide võimalikuks muretsemiseks.?

Eesti Päevalehe andmetel peab komisjon põhjendama tankide vajadust, sest seda nõuab hiljuti valminud kaitseväe viieaastane arenguplaan, milles tankiostu kirjas pole.

15. jaanuariks esitab komisjon raporti, milles hindab muu hulgas tankide soetamisel nende moderniseerimise, ülalpidamise ja remondi kulu.

Samuti analüüsib komisjon, kui palju on vaja välja õpetada uusi kaitseväelasi ning kui palju see maksab. Komisjon hindab ka tankide Eestisse toimetamise kulu ja soomusmasinate tööiga.

Kaitseminister Jüri Luik määras novembri lõpul moodustatud komisjoni juhiks ministeeriumi asekantsleri Jüri Parbo.

Paljud riigid vahetavad oma tanke välja uute mudelite vastu. Itaalial ja Norral on lähiajal plaanis vahetada relvastuses olevad Leopard 1 tankid Leopard 2 vastu. Saksa armee vähendab tankide arvu poole võrra.

Hetkel kuum