Ülo Toomsalu • 1. november 2002 kell 7:03

Pärnu PM: Oravad suruvad meeriks maksuvõlglast

Reformierakonna Pärnu linnapeakandidaadi Väino Hallikmägi firma Via Pont on krooniline maksuvõlglane.

Hallikmägil on Pärnus korruptsiooniohtlikke sidemeid ja meeriks saades ei pruugi ta oma firmat unustada, kirjutab Pärnu Postimees.

Hallimägile kuuluv silla- ja üldehitustööde firma AS Via Pont oli Krediidiinfo andmetel 1. oktoobri seisuga maksuametile võlgu 1 214 000 krooni (viivis 41 000).

Tänaseks on võlg Reformierakonna Pärnumaa piirkonna esimehe Väino Linde ja Hallikmägi enda sõnul ära makstud, kuid seda on tehtud varemgi ja siis jälle võlgu jäädud.

Krediidiinfo faktiraport näitab, et oktoobrikuine võlg polnud Via Pontile üksikjuhtum. 1999. aasta algusest (varasemaid andmeid Krediidiinfol pole) on firma maksuametile võlgnenud summasid, mis jäävad paarisaja tuhande ja pea kahe miljoni krooni vahele, kõige suurem oli võlg 2000. aasta 1. septembril - 1 987 000 krooni.

Hallikmägi peab võlgu kahetsusväärseks ja selgitab seda klientide makseviivitustega. ?Kui kliendilt raha ei saa, oled kohe maksuameti hammaste vahel,? ütles ta.

Vaatamata kroonilisele maksuvõlgnevusele õnnestus Via Pontil, mis ettevõtte enda hinnangul haarab 40 protsenti Eesti sillaehitusturust, pidevalt riigihankekonkursse võita. Konkurentide arvates võis selle põhjuseks olla fakt, et Hallikmägi kursusekaaslased olid eksminister Toivo Jürgenson ja maanteeameti peadirektor Riho Sõrmus.

Pärnusse sattus Hallikmägi üheksakümnendate aastate keskel seoses Kesklinna silla remondiga. Ettevõtja tuli tollasele linnapeale Väino Lindele vastu ja nõustus töö eest raha saamisega ootama. Talle tekkis elukaaslane, kes on abilinnapea Taimi Vilgase vennatütar, ja 1998. aastal kolis Hallikmägi Pärnusse elama.

Tänavu kuulutati välja riigihankekonkurss Vana-Pärnu kaubasadama juurdesõidutee ehitamiseks. Konkursikomisjoni esimees oli Vilgas, konkursi võitis Via Pont 21,5 miljoni krooni suuruse pakkumisega.

Hetkel kuum