Inno Tähismaa • 18. november 2002 kell 13:33

Ühendministeeriumi uute ruumide rendileandja on vähetuntud kinnisvarafirma

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi uute ruumide rendileandja vähetuntud on kinnisvarafirma.

Ühendministeeriumile Harju tänaval 5 aastaks 1250 ruutmeetrit välja rentiva OÜ Egico Eesti tegevjuht Toomas Kapsta ütles, et ettevõte on kinnisvarasse paigutanud 60 miljonit krooni. Seda kahte hoonesse, üks neist endine Tallinfilmi maja aadressil Harju 9 ja teine endine Tööstuspanga maja aadressil Suur-Karja 7/Väike Karja 2.

Ministeerium maksab koos Egico osaga keskmiselt renti 90 krooni ruutmetrilt kuus.

Egicost oli juttu paar aastat tagasi, kui firma üks omanikest, Soome puidu hulgifirma juht Hussein Maher oli ostnud 8 miljoni krooniga Tallinfilmi käest maja ja kavatses sinna rajada büroo- ja kontoriruumid.

Kapsta ütles, et Egico Eesti omanik on lisaks Egico Finlandile ka reederfirma Imperial Shipping Company. Egico Eesti tegeleb kinnisvaraarendusega.

Kapsta ütles, et endise Tööstuspanga ruumidesse tuleb neljatärnihotell. Ka Harju tänava majja oli plaanis teha hotell, ent riigi huvi tõttu sinna ruumid muretseda mõtles ettevõte ringi.

Kapsta ütles, et ruumide saamiseks esitas Egico ministeeriumile pakkumise. 1. detsembriks esitab ministeerium Egicole ruumiprogrammi ja 3-4 kuu pärast peaks remont olema lõppenud. Remonditööd on juba alanud.

Kapsta ei osanud põhjendada, misk Egico majandustulemuste kohta ei ole jälge krediidiinfo registris. Tema sõnul on firma esitanud kõik nõuetekohased aruanded äriregistrile.

Egico Eesti raamatupidaja Ene Viilma ütles, et möödunud aasta aruande järgi oli Egico kahjum kolm miljonit krooni. Käivet polnud, kuna ettevõte pole esitanud veel ühtegi arvet. Ettevõtte osakapital oli 40 000 krooni. Tänavu panid omanikud ettevõttesse taas raha juurde, et kahjumit katta. Omanikud on ettevõttesse raha pannud nii laenude kui omakapitalina.

Tänavuse 31. augusti äriseisu järgi oli Egico varade maht ligi 36 miljonit krooni, mille moodustavad maa ja hooned. Firmal on 29 miljoni eest lühiajalisi ja 8 miljoni eest pikaajalisi kohustusi. Ettevõtte omakapital on 1,2 miljoni krooniga miinuses ja kahjum aasta algusest 3,6 miljonit krooni.

Hetkel kuum