Ülo Toomsalu • 19. november 2002 kell 6:06

EPL: kooliinvesteeringud panid Mailis Ranna surve alla

Keskerakonna kasuks muudetud kooliinvesteeringute plaani tõttu on sattunud surve alla haridusminister Mailis Rand.

Rannalt nõuavad esialgse jaotuskava taastamist nii Reformierakond ja peaminister kui ka maavanemad ja opositsioon, kirjutab Eesti Päevaleht.

Peaminister Siim Kallas sekkus kogu sügise väldanud vaidlusse reedel, kui ta kinnitas Rannale saadetud kirjas, et haridusinvesteeringute küsimus vajab lahendamist. Peaminister viitas oma kohtumisele maavanematega, kus kritiseeriti teravalt valitsuse käitumist seoses 2003. aasta eelarve haridussummadega.

Eelmisel nädalal teatas haridusministeerium mitmele oktoobris raha vähendamise vastu protesteerinud omavalitsusele, et valitsuse tehtud muudatused haridusobjektide nimekirjas on põhjendatud.

Tegelikult võttis haridusministeerium ise oktoobri algul paljudelt koolidelt loodetud ehitusraha ära ning suunas selle reeglina valdadesse ja linnadesse, mille eesotsas on keskerakondlased.

?Asi käis nii tormakalt ja rapsides, et lausa nimevead tulid sisse,? ütles Lääne-Viru maavanem Marko Pomerants. ?Virumaa Vajangu põhikoolist sai Valingu kool, mis asub hoopis Harjumaal.?

Pomerantsi sõnul on viimastel aastatel enam-vähem kinni peetud maavanemate ja omavalitsusliitude koostöös valminud investeeringute nimekirjadest. ?Nüüd tõsteti raha ümber nii, et meiega isegi ei räägitud ühtegi sõna. See tekitab viha,? lausus ta.

Hetkel kuum