19. november 2002 kell 15:06

Viru Kalatööstus koondab üle poolesaja inimese

Viru Kalatööstuse OÜ on otsustanud detsembri algul koondada osa ettevõttele kuuluva Voka kalatehase töötajatest.

Voka kalatehases töötab tänase päeva seisuga 239 inimest, kellest ettevõte teatel ollakse sunnitud koondama 58. Koondatavate viimane tööpäev on 02.12.2002, nii et neil tekib uuest aastast võimalus saada toetust töötukassast. Enamus koondatavatest elavad Kohtla-Järve Oru linnaosas ja Sillamäe linnas.

Praegu töötab Voka tehas 3 vahetuses, koondamise järel jätkub töö kahes vahetuses. Koondamise põhjus on jätkuv kalakonservituru madalseis Ukrainas, kuhu Viru Kalatööstuse OÜ müüb ca 40% oma toodangust.

30. detsembril lõppevad ettevõttele kuuluva Purtse kalatehase töötajate töölepingud ja nagu varem korduvalt teatud, sulgeb Viru Kalatööstuse OÜ Purtse kalatehase lõplikult. Kokku on Purtse tehase töötajate arv hetkel ca 160, kellest rõhuvale enamusele ei ole ettevõttel võimalik uuest aastast mingit tööd pakkuda.

Viru Kalatööstuses töötab hetkel kokku ligikaudu 550 inimest. Veel käesoleva aasta algul oli töötajate arv 660. Tulenevalt Purtse tehase sulgemisest ja koondamisest Vokas on tõenäoline, et ka muudes üksuses võib 10 - 20 inimest töö kaotada, nii et 2003 aasta alguseks prognoosib ettevõtte oma töötajete arvuks 310 - 320 inimest.

Hetkel kuum