Sirje Niitra • 26. november 2002 kell 13:27

Tallinn-Moskva rongil Imperaatori Salong

Homme suundub Balti Jaamast esimest korda Moskva poole luksuslik, tsaariajast inspireeritud kujundusega Imperaatori Salong.

Edelaraudtee Halduse ASi juhataja Neddy Krameri sõnul hakkab uus luksvagun pakkuma konkurentsi lennukite äriklassile, sest teenindus selles on esmaklassiline. 'Selle eeliseks on aga võimalus aeg maha võtta, mõnusalt lõõgastuda ja hommikuks kohal olla,' lisas ta.

Ligi 3,5 miljonit krooni maksma läinud vagunisse mahub kuus inimest, kelle päralt on kaks teenindajat. Hind, mis on praegu veel kinnitamata, sisaldab nii sööki kui alkohohoolseid jooke. Kui tavaline kaheinimese kupee Tallinn-Moskva rongis maksab ilma söögi ja joogita umbes 1500 krooni, siis Imperaatori Salong on ligikaudu kolm korda kallim.

Sümbmoolse lindi uuel vagunil lõikab homme kell 15.30 lahti majandusminister Liina Tõnisson. Esimesele reisile läheb Edelaraudtee juhatus.

29. novembris saabuvad luksvaguniga Eestisse filmifestivali PÖFF külalised, kelle hulgas on tuntud vene filmitegijaid ja kuulsaid näitlejaid. Nendega koos sõidavad mitmed Venemaa poliitikud endise Kindralstaabi ülemjuhataja asetäitja Valeri Maniloviga eesotsas.

Hetkel kuum