27. november 2002 kell 13:28

Kohus mõistis salametallivedajale tingimisi vanglakaristuse

Narva linnakohus mõistis üle Narva piiri metallide salakaubaveoga vahele jäänud mehele tingimisi vanglakaristuse ja konfiskeeris talt sõiduki.

Kohtuotsuse kohaselt üritas Narva elanik Andrei ?amarin (sünd. 18.01.78) käesoleva aasta 15. augusti hommikul toimetada tollikontrolli eest varjatuna Venemaalt Eestisse 37,9 kg berülliumit ja 12,5 kilogrammi metallplaate, mis olid kaetud pallaadiumfooliumiga. ?amarin oli metalli peitnud oma Volkswagen-mikrobussi tagaistme alla spetsiaalselt salakaubaveoks ehitatud kasti, mille toll ja piirivalve rutiinse kontrolli käigus Narva maantee piiritollipunktis avastasid.

Berüllium on Eestis lülitatud strateegiliste kaupade nimekirja ja seda võib Eestisse vedada vaid välisministeeriumi loal. Pallaadium kuulub aga plaatinarühma väärismetallide hulka ja selle sisseveoks on vajalik litsents.

Tolliameti uurimisosakond alustas juhtumi uurimiseks kriminaalmenetluse, mille käigus tunnistas ?amarin ennast täies ulatuses süüdi ja tema üle mõisteti kohut lihtmenetluse korras. Kohus karistas meest 9-kuulise tingimisi vanglakaristusega 1,5-aastase katseajaga. Nii metallid kui ümberehitatud mikrobussi otsustas kohus määrata riigituludesse.

Hetkel kuum