Andres Kärssin • 3. detsember 2002 kell 9:01

Maris Lauri: III kvartali kaubandusnäitajad pole üllatavad

Hansabank Marketsi analüütiku Maris Lauri hinnangul III kvartali kaubandusnäitajad mingeid üllatusi kaasa ei toonud.

Tänavu III kvartalis suurenes nii jae- kui hulgikaubandusettevõtete läbimüük eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes vastavalt 15 ning 18 protsenti.

Maris Lauri ütles näitajaid kommenteerides, et III kvartali tulemus oli juba teada. 'Teada on ka see, et suuremad kaubandusettevõtted võtavad väiksematelt turgu toidukaubanduse osas,' lisas ta.

Statistikaamet viitas kaubandusnäitajaid avaldades enim kasvanud tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite jaemüügile. Keskmisest enam suurenes ka mööbli, majatarvete, kodumasinate, kütuse ja toidukauba jaemüük.

Lauri sõnul on inimeste jõukamaks muutudes tekkind võimalus kulutada mitte ainult toidukaubale. Lisaks on paljude kaubagruppide osas tegemist hooajakaupadega - külmem ilm sunnib ostma rõivaid, lapsed on vaja valmis panna kooliminekuks.

Ka majapidamiskauba ost on analüütiku hinnangul osaliselt seotud hooajalisusega, sest inimesed veedavad rohkem aega kodus.

'Arvestades aktiivset laenutegevust ja kasvanud kinnivaraturgu on pärast suvekuudel tehtud remonte hakatud ka kodusid sisustama.' lausus Lauri.

Hetkel kuum