Ülo Toomsalu • 20. oktoober 2003 kell 6:05

EPL: Kalev ammendas Jüri aleviku kogu veevaru vaevu kahe kuuga

Hiljuti Rae valda kolinud kommivabrik Kalev on ammendanud Jüri aleviku veelimiidi, nii taotleb vald veelimiidi neljakordistamist.

Rae valla arengu- ja planeerimisameti vaneminseneri Lembit Varese sõnul on alevi veelimiit 500 kuupmeetrit ööpäevas, millest Kalevi krundi firmadele on ette nähtud umbes 200 kuupmeetrit kuus, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kalev ei tarbi palju vett! Teate, kui palju Saku õlletehas tarbib? 1500 kuupmeetrit!? ütles Kalevi pressiesindaja Ruth Roht. Vesi kulub tema sõnul liinide pesemiseks ja olmeks.

Samas tarbib kogu ülejäänud Jüri alevik koos oma ettevõtetega kokku 350 kuupmeetrit ööpäevas.

?Praegu on küll nii, et vee tarbimine on lubatud limiidi peal. Puurkaeve juurde rajada ei saa,? nentis Vares.

Veeprobleemi pärast loobus Rae valda kolimisest näiteks piimakombinaat ? Rae vald on tuntud kui pealinna tööstusettevõtete magnet.

Vett on valla arenguks kindlasti juurde vaja, sest seda vajavad nii Jürisse planeeritud uued kortermajad kui ka tehnopark, samuti kolimist plaanivad tööstusettevõtted.

Seetõttu saatis vald keskkonnaministeeriumile taotluse suurendada veelimiiti umbes 500 kuupmeetrilt 2000 kuupmeetrile ehk neli korda.

Keskkonnaministeeriumi veeosakonna juhataja kt Indrek Tambergi sõnul ei ole vett küll piiramatult, kuid praegu probleeme ei ole. ?Tegelikult ei kasuta Tallinn enda põhjaveevaru ära, toetudes Ülemiste veele. Seetõttu saame ümbritsevatele valdadele limiiti juurde anda,? ütles Tamberg.

?See, mis ajakirjanduses (Äripäevas ? toim) on ilmunud, nagu oleks vesi Tallinnas ja selle ümbruses otsas, ei vasta tõele,? lükkas ta ümber.

Hetkel kuum