Ülar Lauk • 28. oktoober 2003 kell 15:20

Situatsioon Jukose ümber ei mõjuta Venemaa ja Euroopa Liidu suhteid

Situatsioon Jukose ümber ei saa mõju avaldada Venemaa ja Euroopa Liidu suhetele, teatas Moskvas Itaalia välisminister Franco Frattini.

Itaalia on praegu Euroopa Liidu eesistujamaa, teatab RIA Novosti.

'Jutt on täielikult Venemaa siseasjadest ja need kuuluvad kohtuvõimude tegevuse hulka,' ütles minister pressikonverentsil. 'Muidugi pole see küsimus, mis võiks mõjutada Venemaa ja Euroopa Liidu suhteid,' rõhutas Franco Frattini.

'Niipalju kui ma tean, esitati täiesti konkreetsed süüdistused, seepärast ma ei kavatse kommenteerida seda asja sisuliselt, sest austan ja usaldan Venemaa valitsust,' ütles Frattini.

Itaalia välisministri sõnul ei arutatud Jukose ümber tekkinud situatsiooni Euroopa Liidu juhtkonna esindajate kohtumisel Venemaa välisminister Igor Ivanoviga.

Euroopa Liidus ei ole eriarvamusi Mihhail Hodorkovski arreteerimise suhtes, teatas omakorda Euroopa Komisjoni laienemisvolinik Günter Verheugen.

Verheugeni sõnul on Euroopa Liidule vajalik kinnitada, et välisinvesteeringutele Venemaal on kindlustatud kindel ja stabiilne äriatmosfäär. Just sellest rääkisidki delegatsiooni liikmed täna Vene majandusarengu ministri German Grefiga.

<#RIA Novosti=http://www.rian.ru/rian/intro.cfm?nws_id=456511>

Hetkel kuum