Ülo Toomsalu • 4. november 2003 kell 6:23

PM: Uude sundüürnike elurajooni kerkivad miljonilised majad

Sundüürnike ja noorte perede elurajooni Kakumäele hakkavad kerkima enam kui miljon krooni maksvad ühepereelamud ja poolemiljoniliste korteritega korrusmajad.

Ligi 12 hektari suuruse maa-ala hoonestaja leidmiseks linna korraldatud konkursi võitnud Merko Ehitus plaanib alale rajada 34 eramaja ning 13 kolmekorruselist paneelmaja 185 korteriga, kirjutab Postimees.

Puidust ühe- ja kahekorruselised eramajad hakkavad olema 105-150 ruutmeetri suurused ning neid on viit eri tüüpi. Krundid majade ümber hakkavad olema aiaga piiratud ning 750-1050 ruutmeetri suurused.

Kõige odavamad eramud hakkavad maksma ligi 1,3 miljonit krooni ning kallimad 1,75 miljonit krooni.

Kortermajades olevaid ühe- kuni kolmetoalisi kortereid on 11 eri tüüpi ning nende suurused on 36 kuni 68 ruutmeetrit. Korterite hinnad jäävad 397 000 - 788 000 krooni vahemikku.

Tallinna elamumajandusameti juhataja Margus Kruusmägi sõnul alustab ehitusfirma nüüd ala detailplaneeringu tegemist ning ehitustöödeni jõutakse tõenäoliselt tuleva aasta sügisel.

Firma peab ala välja ehitama kolme aastaga ning lisaks elamutele on sinna kavandatud ka lasteaed ning spordi- ja mänguväljakud.

Kruusmägi lausus, et Saviliiva elurajooni rajamine on üks osa linnavõimu programmist «5000 eluaset», mille peamiseks eesmärgiks on lahendada linna korterijärjekorras olevate inimeste probleem. Kuna suur osa järjekorras olevast ligi 4000 inimesest on sundüürnikud, siis saavad nemad Saviliiva rajooni kerkivaid maju ja kortereid osta eelisjärjekorras.

Lisaks tahab linn korterite ja majade ostmisel eelisõiguse anda ka noortele peredele, kuid kuidas need pered välja valitakse, on Kruusmägi sõnul esialgu veel lahtine.

Hetkel kuum