Ülo Toomsalu • 10. november 2003 kell 6:21

PM: Eesti Eurolines investeerib miljoneid kroone Valgevenesse

Tallinnast algavaid rahvusvahelisi bussiliine opereeriv Mootorreisid suunab oma põhitähelepanu Valgevenele ja Leedule.

Valgevene turul on Mootorreiside tütarettevõte praeguseks olnud kolm aastat ning nüüd tahab firma seal oma tegevust aktiivselt laiendada, kirjutab Postimees.

Mootorreiside juhi ja suuromaniku Hugo Osula sõnul investeeritakse lähiajal näiteks Valgevenes uute busside ostmisesse üle nelja miljoni krooni ning ettevõtte käibevahendeid täiendatakse umbes pooleteise miljoni krooniga.

Praegu sõidavad Tallinnast Eurolinesi kaubamärki kandvad bussid Saksamaale, Venemaale, Lätti ja Leetu.

Tegelikult on kõigis neis riikides tegutsevatel Mootorreiside tütarettevõtetel mitukümmend sihtkohta. Valdavasse ossa neist pääseb Eestist, ümberistumisega Leedus.

Järjest enam tuleb bussiliinidel aga konkureerida nii lennu- kui raudteetranspordiga, sest kui seni on busside eeliseks olnud madal hind, siis nüüd on hindu langetamas ka teised.

Üheks klassikaliseks näiteks selle kohta on Eurolinesi Moskva liin, kus ühe otsa pilet maksab 450 krooni. Lennupileti hinnad samasse sihtkohta algavad aga juba 800 kroonist ning odavaima rongipileti eest tuleb ära anda alla 500 krooni.

Pärast Eesti ühinemist Euroopa Liiduga tahab Osula aga hakata opereerima ka ELi-sisestel liinidel, kus Eesti bussifirmad praegu sõita ei tohi. «Seal oleksime me kindlasti konkurentsivõimelised ja suudaks edu saavutada,» usub ta.

Hetkel kuum