5. detsember 2003 kell 11:21

Nano firma nimes tõi kaasa aktsia võimsa tõusu

Kasvav nanotehnoloogia vaimustus tegi imesid Nanometricsi aktsiaga, kirjutas USA Today.

Ainus häda seisneb selles, et firma ainus seos nanotehnoloogiaga on esimesed neli tähte firmanimes ja aktsia sümbol NANO.

Kolmapäeval tõusis Nanometricsi aktsia <GR#US.NANO> päevasiseselt kümme protsenti, lõpetades päeva ligi viie protsendiga plussis. Eile langes aktsia 0,8 protsenti, 15,93 dollarile.

Aktsia liikus päevasiseselt tandemis Nanogeni aktsiaga, mis tõusis kolmapäeval 52 protsenti 5,74 dollarile. Firma teatas, et võitis USAs nanotehnoloogiaalase patendi. Eile tõusis aktsia <GR#US.NGEN> 7,32 protsenti, 6,16 dollarile.

Firma aktsia sai hoogu juurde uuenenud huvist nanotehnoloogia vastu, kuna USA president Bushi lauale on jõudmas 3,7 mld dollarilise arvega seaduseelnõu, mis propageerib molekulaarskaalas masinate ja materjalide uurimist.

Nanometricsi aktsiat Oppenheimeris analüüsiv Gerald Fleming sai kolmapäeval kaheksa kuni kümme kõnet, kus maaklerid arvasid, et Nanometricsil on midagi pistmist nanotehnoloogiaga.

'Firma on tegutsenud umbes 25 aastat, küllalt enne seda, kui nanotehnoloogiast on laiemalt rääkima hakatud,? ütles Fleming. ?See on lihtsalt kokkusattumus.?

Analüütiku hinnangul on täiesti tõenäoline, et mõned investorid ostsid NANO aktsiat arvates, et nad ostavad Nanogeni aktsiat.

Kui Nanometricsi aktsia sai ekslikult tõusuhoogu seoses firma nime alguse või aktsiasümboliga, poleks see esimene kord, kus investorid ajavad sarnaste firmanimedega aktsiad segi.

Möödunud nädala hüppas raadiojaama Saga Communications aktsia <GR#US.SGA> viis protsenti, enne kui firma jõudis esitada palve peatada aktsiaga kauplemine.

Selgus, et Wall Street Journal oli kirjutanud loo võimalikust Briti turismifirma Saga Groupi müügist, millel polnud mingit pistmist Saga Communicationsiga.

Hetkel kuum