Soome majandusajalugu teatrilaval

Tarmo Virki 16. jaanuar 2004, 00:00

Noor lavastaja ja näitekirjanik Reko Lundan on koostanud töölisrahva vaatenurgast näitemängu Soome viimase paarikümne aasta majandusajaloo kesksetest sündmustest.

Peab tunnistama, et eelkõige on loomulikult tegemist soomlaste näidendiga soomlastele. Kõrvalistujate nägudelt võib näha, millise innuga nad jälgivad omaaegsete ja osaliselt ka praeguste riigijuhtide kõnet ja milline on äratundmisrõõm, kui lavalt kõlavad laused, mida aastate eest teleuudistes kuuldud. Samas meenutab praegu Eesti majanduses toimuv paljuski seda tantsu ja tralli, mis käis 1980. aastate lõpus Soomes. Tahaks vaid väga uskuda, et lähemate aastate jooksul ei kohta me sellele Soomes järgnenud majanduskriisi, mille tagajärjel on riigis endiselt üle 200 000 töötu.

Osaliselt just seetõttu on Lundani ?majanduspoliitiline teater? nii populaarseks saanud, et piletitest võib kevade jooksul puudus olla, vähemalt esimesed paar kuud on etendused olnud välja müüdud.

Lisaks Lundani näidendile kuulub rahvusteatri kevadhooaja programmi peamiselt maailmaklassika. Dostojevski, Shakespeare, Steinbeck. ?Sortse? ja ?Falstaffi? mängitakse juba praegu, ent Steinbecki ?Hiirtest ja inimestest? on kavas alates 27. veebruarist. Kevade programmi kuuluvad ka Arthur Milleri näidendid ?Vaade sillalt? ja ?Hind?.

Lisainfot Soome Rahvusteatri etenduste kohta saab koduleheküljelt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing