Oma ja muu muusika parimad pungad

Ants Johanson 06. veebruar 2004, 00:00

Maa ja Ilm kutsub siinseid esitajaid oma rahvamuusikat ja kogemusi võimalikult allikatundlikult uueks ja isikupäraseks muusikaks arendama ning välisesinejaid kogemusi pakkuma. Tartus sündinud festival annab oma panuse klubilise maailmamuusika tutvustamisel, millele ei pööra olulist tähelepanu ei eesti meedia ega muusikakaubandus.

Kaks päeva, kaks linna, kaks ansamblit, kes miksivad oma rahvamuusikat teistest kultuuridest pärit muusikastiilidega: külaliseks on suvel Viljandi Pärimusmuusikafestivalil laineid löönud ansambel Haydamaky. Selle liikmed on Ukraina traditsioonikultuse tänapäevased jüngrid, kes vaimse ning muusikalise ühtsusega on pühendunud oma kultuuri tagasivõitmisele korrumpeerunud ja ebamoraalselt mõtteviisilt. Haydamaky (endine ska-punkbänd Aktus) loodab luua Ukrainale ainuomast muusikat, mis ammutab inspiratsiooni rahvamuusikapärandist.

Eestit esindab Vägilased ? meie pärimusmuusika tippansambleid. Selle mängijad on rahva- ja levimuusikataustaga moosekandid Viljandi Kultuuriakadeemiast, kes peavad lugu eesti rahvamuusikast ja toetavad seda kaasaegsemate ilmingutega, nagu džä-, rokk- ja pop-lisandid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:23
Otsi:

Ava täpsem otsing