Baltika aktsia jätkas langemist

Raivo Sormunen 02. märts 2004, 00:00

Möödunud reedel neljanda kvartali hiiglaslikust kvartalikahjumist teatanud Baltika aktsia langus eile Tallinna börsil jätkus. Ehkki väärtpaber sulgus 20,34 kroonil ehk 5,1% viimasest sulgemishinnast madalamal, tehti aktsiaga suur osa käibest koguni allpool 19 krooni piiri. Viimati kaubeldi Baltika aktsiaga nimetatud tasemel 2000. aasta suvel ehk enam kui kolm ja pool aastat tagasi.

Viimased viis börspäeva on aktsiale olnud ajaloo raskeimad. Kaotust on see periood toonud 38%. Ettevõtte turuväärtus on loetud päevadega langenud 181 miljonilt 112 miljoni kroonini.

Baltika möödunud aasta tohutu kahjumi (63 miljonit krooni) taga olid suured, kuid senini veel igati tulutud investeeringud jaekaubanduspindadesse ja Montoni kaubamärki.

Sarnaselt Viisnurgaga möödunud reedel oma 2003. aasta majandustulemused avaldanud Klementi ja Harju Elekter liikusid eile börsil suhteliselt vaikselt.

Aasta viimase kvartali 63,6 miljoni kroonisest (14,13 krooni aktsia kohta) kahjumist teatanud Viisnurga aktsiat küll müüdi 160 000 krooni eest, kuid väärtpaberi sulgemishind jäi reedega võrreldes muutumatult 27,38 krooni peale. Kaks kolmandikku puidutöötleja möödunud aasta kahjumist tuli restruktureerimisega seotud erakorralistest allahindlustest. Viisnurga edasiste arengute osas on palju küsimärke, kuna firma soovib loobuda oma ehitus-, spordi- ja puidudivisjonist ning keskenduda mööbli tootmisele.

Kolmas möödunud reedel tugevast kahjumist teatanud firma oli Klementi, mis näitas 28 miljoni kroonise kvartalikäibe juures 5,7 miljoni kroonist kaotust. Rõivatootja aktsia sulgemishind eile samuti ei muutunud.

Viisnurga ja Klementi suurte kahjumite tõttu oleks oodanud aktsiahindade mõningast langust. Arvestades aga mõlema väärtpaberi madalat likviidsust, võib see veidi aega võtta.

Neljas ettevõte, kes reedel oma kvartalitulemused avaldas, oli Harju Elekter. Aktsia tegi läbi kerge languse (sulgus 123,61 kroonil), kuid tundub, et kokkuvõttes jäädi ettevõtte tulemustega rahule.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing