Hansapank täpsustab aktsionäride koosolekul siseauditi funktsiooni

Annika Matson 10. märts 2004, 00:00

Hansapanga juristi Rasmus Raski sõnul on põhikirja muutmise päevakorrapunkti all kavas tehnilised muudatused. Tema sõnul käsitletakse põhikirja muutmise punktis siseauditi funktsiooni Hansapangas.

?Uues krediidiasutuste seaduses on tehtud täpsustus, et siseaudit peab alluma ainult panga nõukogule,? ütles Rask. Ta möönis, et varem oli seaduses mitmeti tõlgendavusi. Küsitav oli, kas siseaudit peab oma tegevusest raporteerima ka juhatusele. ?Sellest tulenevalt täpsustame ka oma põhikirjas seda siseauditi funktsiooni, et ta peab alluma vaid nõukogule, juhatusele teeb ta vaid ülevaateid puudustest organisatsiooni struktuuris,? ütles Rask.

Siseaudit peab olema iseseisev järelevalveorgan. Põhikirja muutmisega kavatsetakse likvideerida võimalik huvide konflikt siseauditi puhul.

Lisaks põhikirja muutmisele on Hansapanga aktsionäride üldkoosoleku päevakorras ka 2003. aasta majandusaruande ja dividendide maksmise kinnitamine, nõukogu liikmete tagasikutsumine ja nõukogu liikmete valimine.

Küsimuse peale, kas pangal on kavas ka aktsiakapitali suurendada, vastas Rask, et aktsiakapitali suuruse muutmist kavas ei ole.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing