Poliitikute riietaja kohtuprotsess venib

Andres Põld 10. märts 2004, 00:00

Suurhans-Pohjanheimo asjas pidi teisipäeval linnakohtus toimuma juba teine istung, kuid see jäi ära, nagu ka jaanuaris toimuma pidanud esimene istung.

Moekunstniku kaitsja vandeadvokaat Aadu Luberg esitas kohtule tõendi, et tema klient on raskelt haige, ütles kohtu pressiesindaja Aet Truu.

Kuna kohtualuse haigus on arstitõendi järgi väga tõsine, ei määranud kohus uut istungi toimumise aega, lisas Truu. Jaanuaris jäi istung ära advokaadi hõivatuse tõttu.

Ajakirjanduse andmetel puudutab maksupettuste uurimise keskuse esitatud süüdistus 1997. ja 1998. aastat, mil Ülle Suurhans-Pohjanheimo ning tema soomlasest abikaasa Hannu Tapani Pohjanheimo juhtisid kodutehnika ekspordi ja impordiga tegelevat osaühingut Eespert.

Uurimine näitas, et firma juhid oli esitanud maksuametile fiktiivseid arveid selle kohta, nagu oleks nad Venemaale, Norrasse, Leetu ja Soome müünud 4,3 miljoni krooni eest kodutehnikat, tegelikult aga mingit eksporti ei toimunud. Eesperti juhte süüdistatakse ametialases võltsimises, maksuseaduse rikkumises ja kelmuses.

Toll avastas rikkumised järelkontrolli käigus 2001. aastal. Suurhans-Pohjanheimo end süüdi tunnistanud pole.

Pärast OÜ Eespert tegevuse lõpetamist omanimelises moemajas töötav Suurhans-Pohjanheimo on kujundanud pidulikke riideid poliitikutele presidendi vastuvõtuks ning muu hulgas õmmelnud esinemiskleite ka laulja Annely Peebole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:15

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing