Soomlased loovad Pärnusse uue elektroonikatehasega 60 töökohta

Heidit Kaio 10. märts 2004, 00:00

Eforega koostööd tegev Pärnu allhankeettevõte Paitec Elektroonika ehitab Pärnusse 21 miljoni krooni eest senise tootmishoone kõrvale uue tehase.

Efore hakkab rentima Paitec Elektroonika ruume, mis Efore tarvis peaksid valmima Pärnus Papiniidus aprilli alguses. Esimesed tooted peaksid klientideni jõudma aprilli lõpus.

Ettevõte hakkab Pärnu tehases tootma suuremahulisi ja valdavalt käsitsi tehtavaid tooteid peamiselt Euroopa turule.

Helsingi börsi põhinimekirja kantud Eforel on tehased ka Soomes, USAs ja Hiinas. Lisaks oma tehastele valmistatakse Efore tooteid osalus- ja koostööpartnerite ettevõtteis Eestis, Saksamaal ja Brasiilias.

Efore toodab toiteallikaid ning pakub elektroonikatoodete projekteerimis- ja valmistamisteenust. Ettevõte toodab peamiselt toiteplokke, tööstuslikke kaugjuhtimisseadmeid, elektrisignalisatsioonilampe ja mooduleid.

Paitec Elektroonika omanik on Soome elektroonikafirma Point Product Oy.

Lisaks Pärnus tootmispinda laiendavale Paitec Elektroonikale tegutseb Pärnus teinegi elektroonikatootja Scanfil.

?Pärnusse elektroonikatööstuse kogunemine on juhuslik,? ütles Scanfili juhataja Kristi Johanson. ?Elektroonikatööstust on piisavalt mujalgi Eestis.? Johansoni sõnul on igal ettevõttel olnud Pärnusse tulemiseks oma põhjus. ?Meie oleme Pärnus tegutsenud pikki aastaid ega ole näinud põhjust ära minna,? rääkis ta. Scanfil on Soome ettevõtte Scanfil OY tütarfirma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing