Kofkin palub linnajuhtidelt erastamisabi

Andres Kärssin 12. märts 2004, 00:00

Kofkin saatis 25. veebruaril abilinnapea Toomas Vitsutile kirja, kus palus kaasa aidata kesklinna valitsusele esitatud taotluse rahuldamisele Pärnu mnt 6 asuvate mitteeluruumide ostueesõigusega erastamiseks. Tegemist on Laste Maailma kaupluse endise osaga, kus praegu asub kunstigalerii. Kofkin soovib neis ruumes avada kohvik-galerii: ?See saaks olema äri, kus linnarahvas võiks nautida linna parimaid pagari- ja kondiitritooteid ning kõrgekvaliteedilist kohvi.?

Ärimees viitab ?positiivsele lahendile?, mille ta on saanud vaidluses kesklinna valitsusega galerii erastamisõiguse üle. Nimelt otsustas linnaosavalitsus pindasid Kofkinile mitte erastada, sest too jäi avalduse esitamisega kolm nädalat hiljaks. Samas kirjas avaldab Kofkin samuti soovi üürile võtta enampakkumisele pandud teise korruse ruumid. Seda juhul, kui ta saab erastada esimesel korruse galeriiruumid. Üürihinnaks oleks 100 krooni ruutmeetri eest kuus.

?Mis puudutab vaidlust galeriiruumide üle, kus härra Kofkin soovib, et tema hilinenult esitatud erastamisavaldust siiski arvestataks, siis otsustas Tallinna halduskohus 3. märtsil jätta härra Kofkini kaebuse täies ulatuses rahuldamata,? ütles kesklinna vanem Keit Pentus. Kaebuses nõuti korralduse tühistamist, mis ei ennistanud Kofkinile erastamise tähtaega. Seega pole poe Kofkini poolt viidatud ?positiivset lahendit? olemas, lisas Pentus.

Samuti märkis Pentus, et praeguseks on kõnealuse maja teise korruse ruumide väljaüürimiseks korraldatud enampakkumine läbi ja tulemused kinnitatud: ?Nii et protsessi enam peatada ei saa.?

Tema sõnul esitas Pärnu mnt 6/Müürivahe 28 korteriühistu esimees Olev Kasak konkursile väidetavalt Kofkini pakkumise. ?Kas tegu oli tõepoolest härra Kofkini pakkumisega, ei ole võimalik täie veendumusega kinnitada, sest paberil puudus härra Kofkini allkiri. Ka oli pakkujal tasumata osavõtumaks ja tagatisraha,? ütles Pentus. Lisaks oli pakkumine tingimuslik ? ruutmeetri hinnaks pakuti 100 krooni juhul, kui rahuldatakse avaldus esimesel korrusel paiknevate galeriiruumide erastamiseks.

Komisjoni otsustas, et Kasaku edastatud pakkumine ei vasta tingimustele ning võitjaks tunnistati ainuke kvalifitseerunud pakkuja ? OÜ Revalex Grupp, kes pakkus üüri hinnaks 71 krooni ruutmeetri kohta. ?Vastavalt enampakkumise tulemusele on leping võitjaga sõlmimisel,? ütles Pentus.

Vitsutile saadetud Kofkini kirjas kontaktisikuna märgitud Meelis Maiste (Grand Hotel Tallinna juhatuse esimees) ütles, et linnavalitsusest pole seni vastust tulnud. Vastates küsimusele palvekirjaga seotud ootuste kohta lausus Maiste, et ei taha rohkem seda teemat kommenteerida.

Abilinnapea Vitsut ütles, et linnavalitsus pole Kofkini palve osas midagi ette võtnud, sest küsimust pole arutatud.

Kofkini rahamahukaim ja silmatorkavaim projekt Tallinnas on Toompea vastas Toompuiesteel asuv Grand Hotel Tallinn, mille ehitus läks maksma 250 miljonit krooni. Tänavu peaks hotellina uksed avama linnamüüri ääres Lai 49 asuv hoone.

Grand Hotel Tallinna kõrval on Kofkin ostnud endale osa kvartalist ? puumaju hotelli taga Paldiski maanteel ja Sügise tänaval. Hotell on lubanud laieneda 20korruselise juurdeehitise ja veepargi võrra.

Otse mere kaldal Viimsis kuulub Kofkinile Villa Mary, Kloostrimetsa piirkonnas on tal mõned elumajad Esku, Udeselja ja Kuldtiiva tänavas. Pärnu mnt 6 on Kofkinil üks korter, mis lubas tal taotleda majas esimesel korrusel oleva galerii ostueesõigusega erastamist.

1996. aastast on Kofkini käes rendiruumid Raekoja platsil, kus kunagi tegutses jäätisekohvik. Tallinna linnavalitsus pikendas kevadel soodsat rendilepingut ? seda kesklinna valitsuse tahte vastaselt.

Andmed kinnisvara kohta on 2003. aasta seisuga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing