Pakend säästab kaupa

Rivo Sarapik 30. märts 2004, 00:00

Harva liigub valmis kaup otse tooteliinilt poeletile kliendile valimiseks. Nii tuleb kaupa vahepeal transportida ja ladustada. See tähendab kauba liigutamist, mis võib kaasa tuua müügiks vajaliku välimuse kadumise. Siin tulevad appi erinevad pakkematerjalid, mis nii kaitsevad kaupa väliste mõjude eest kui ka säilitavad kauba välimuse.

?Lõpptarbija jaoks loodud pakendi puhul on väga tähtis selle atraktiivne, korrektne välimus. Kui sisu on sarnane, tehakse valik just atraktiivsema, rohkem ostma kutsuva pakendi kasuks,? selgitas Pakendikeskuse juhataja Lauri Maaring.

Rootsis aga kasutatakse logistikas näiteks lihatoodete müügile viimisel selliseid pakendeid, mille saab kohe riiulile panna. Nii säästab laopinnas ja rohkem ruumi saab eraldada müügitegevusele, mis sisse toob.

Peale selle, et pakend annab kaubale asjakohase välimuse, tuleb transpordil täita teatud pakendamise nõudeid. Kindlustus ei kata kauba veol tekkinud kahju, kui kaup oli kas ebapiisavalt või valesti pakendatud.

Lihtsaim ja soodsaim võimalus kaupa pakendada. Kauba suurusest ja kaalust sõltub karbi paksus.Valik on poodides suur, kuid iga teip igale pakendile ei sobi, nt merekonteineris kaupa Ameerikasse saates tuleb valida tugevama liimiga teip, et see soolases vees ja niisketes tingimustes vastu peaks. Saab tellida ka soovitud trükiga, nt firma logoga.

Seadmed käsitsiteipimise omadest kuni täisautomaatsete teipimisliinideni.

Käsitsiteipimishoidikute hind alates 70 kr, poolautomaatsed teipimismasinad maksavad alates 33 800 kr.

Hoiab külma külmana ja sooja soojana. Sobib toiduainete ja jookide toimetamiseks poest koju, piknikule, randa, väljasõidule. Kott on kerge, pestav ja korduvkasutatav, ei vaja jääd ega eelnevat jahutamist.

Hind ca 24 kr/tk, pudelikott ca 18 kr/tk

Pöörleva alusega kiletamismasinaid saab tellida kas tavalise pöördalusega või nn hobuserauakujulise alusega. Viimasele on mugav kahvelkäruga kaubaaluseid toimetada. Eelvenitussüsteemiga masinad võimaldavad kile eelvenitust kuni 200%.

Hind 39 000?120 000 kr

ehk niinimetatud minigripkotid on korduvalt avatavad-suletavad. Laia kasutusotstarbega. Palju erinevaid mõõte, alates 3,5×5,5 cm. Pealetrüki võimalus.

Kasutatakse sularaha ja dokumentide veoks.

Turvaümbrik: pole võimalik avada jälgi jätmata, saab infot või logosid peale trükkida, numereeritud kviitungid (saajale, saatjale jne) ja kirjutuspaneel.

Hind alates 2,50 kr/tk

Posti- ja arhiveerimisümbrik: kasutatakse, kui pole vaja täita rangeid turvanõueid, kaitsevad dokumente välistingimuste eest. Mitmekihiline kilematerjal ja teip tagab dokumentide pikaajalise säilimise.

Hind alates 1,40 kr/tk

Mugav ja kiire viis kottide sulgemiseks.

Hind 190 kr/tk, traadid alates 0,12 kr/tk


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:19
Otsi:

Ava täpsem otsing