Seadusemuudatus teeb mobiiltelefoni numbri liikuvuse võimalikuks sügisel

Villy Paimets 02. aprill 2004, 00:00

Valitsus kiitis eilsel istungil heaks telekommunikatsiooniseaduse muutmise seaduse eelnõu. Elektroonilise side seaduse vastuvõtmine võtaks liiga palju aega, seetõttu otsustas valitsus parandada praegu kehtivat telekommunikatsiooniseadust, mis peaks numbri liikuvuse võimalikuks tegema orienteeruvalt novembris.

?Valitsuse otsus on ainult tervitatav, see näitab, et Radiolinja ja sideameti ühine töö portabiilsuse toomisel mobiilsidesse on hakanud kandma reaalseid vilju,? ütles Radiolinja Eesti ASi juhatuse esimees Sami Seppänen. ?Kuigi siiani on seda teemat paljuski kas pidurdatud või välditud teiste turul tegutsejate poolt, on meie arvates portabiilsus mobiilsides ainult tervitatav nähtus ja Eesti mobiilsideoperaatorite kliendid võidavad sellest kindlasti.?

?Varsti saab mobiilide numbri liikuvuse asjus ehk konkreetsed asjad paika, seni oleme ju lihtsalt ootel olnud,? ütles EMT avalike suhete juht Kaja Pino.

Numbri säilitamise eelduseks mobiiltelefoniteenuse osutaja vahetamisel on marsruutimise ühtse andmebaasi asutamine. Samuti eeldab numbri liikuvuse täielik rakendamine mobiiltelefoniteenuse osutajatelt mõningate tehniliste ettevalmistuste tegemist.

Seppänen soovitab Soome mudelit. ?Ise jalgratta leiutamise asemel võiks Eesti võtta eeskuju juba praegu edukalt toimivast lahendusest Soomes, seda enam, et Soome mudel on ainult pool aastat vana ja osutunud üliedukaks ? Soomes on lühikese ajaga liikunud üle 700 000 numbri,? ütles Seppänen.

?Kui seadusemuudatusega õnnestub Eestis rakendada mobiilinumbrite liikuvus kiirelt ja tehniliselt töökindlalt ning uue elektroonilise side seadusega õnnestub saada paika operaatoritevahelised sidumishinnad, siis on Eesti jõudnud sideturu regulatsioonis samale tasemele naaberriikidega. Siis on juba põhjust ka väita, et Eesti on Euroopa infoühiskondade esireas,? lisas Seppänen.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing