Mobiilikõned odavnevad jätkuvalt

Villy Paimets 14. aprill 2004, 00:00

?Hinnad on seni langenud ja langevad kindlasti ka edaspidi,? ütles Tele2 kommunikatsioonijuht Kersti Gorstov. ?Enim on langenud SMSi hinnad ning äriklientidele mõeldud hinnad.?

?Hinnad liiguvad stabiilselt kliendile soodsamas suunas,? ennustas ka Radiolinja Eesti juhatuse esimees Sami Seppänen. ?Vahet pole, kas tegu on siis hindade sisulise odavnemisega või mõne teenuse soodsamaks muutmisega.?

?Kõige tuntavam muudatus on aasta jooksul toimunud just äriklientide vallas,? ütles Seppänen. ?Varem oli põhitähelepanu suunatud sellele, et teavitada erakliente neid puudutavatest hinnamuudatustest, äriklientidele suunatud pakettide hinnamuudatustest varem avalikult ei räägitud.?

?Suureneb ka pakutavate lisateenuste hulk, n-ö tarkade ja kaameratelefonide hulga suurenemine mõjub andmeside mahu kasvule,? lisas Seppänen.

Hinnalangusele peaks kaasa aitama ka telekommunikatsiooniseaduse muutmine, mis laseks orienteeruvalt juba selle aasta novembris klientidel oma vana numbriga operaatorit vahetada.

Möödunud aastat iseloomustab peale hindade languse veel andmeside osakaalu tõus ning spetsiifilised paketid eri sihtrühmadele.

Näiteks Radiolinja pakkus eelmisel aastal lahendusi nii sõpruskondadele (kuni 11 sõpra, kes räägivad omavahel hinnaga 2.20), peredele (kuni neljaliikmelise pere omavahelised kõned maksavad 1.75 minut), üliõpilastele (ISIC-Student kaardi omanike vahelised kõned 1.75) kui ka põllumeestele (Eesti Talupidajate Keskliidu liikmetele). Peredele tegi paketi ka Tele2.

EMT valmistas Profipaketi firmaklientidele ja füüsilisest isikust ettevõtjatele ning võimaldab soodsamalt suhelda EMT võrgus olevate partnerite, sõprade või perega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing