Savisaar ja Äripäev kokkuleppele ei jõudnud

ÄP 21. aprill 2004, 00:00

Jaanuari lõpus andis Tallinna linnakohus kokkuleppe sõlmimiseks kuu aega. Pooled küll kohtusid, kuid milleski kokku ei lepitud ja protsess jätkub.

Savisaare esindaja vandeadvokaat Andres Aaviku sõnul pole Savisaarel Äripäevale etteheiteid selles, et ajalehe väitel maksis Savisaare kindlustusarved 2000.?2001. aastatel kinni endise kindlustusärimees Leonid Apananski.

Aavik ütles: ?Savisaar ei ole sellist vaidlust püstitanud. Savisaar on lugenud au ja väärikust riivavaks aasta 2003 kindlustuspoliisi eest tasumist.?

Äripäeva esindava vandeadvokaadi Indrek Tederi sõnul ei saanud ajaleht Savisaare mainet kahjustada, kui kirjutas, et Savisaar ei maksnud 2003. aastal ise oma kindlustusarvet.

Kohus otsustas, et ei arvesta uuringukeskuse Faktum maineküsitluste ülevaadet Äripäeva vastu kui tõendit. Kohus põhjendas, et maineküsitluste ülevaatega pole piisavalt tõendatud, et Savisaarele tekitas kahju just Äripäevas ilmunud lugu.

Edgar Savisaar esitas kohtusse hagi Äripäeva vastu 27. veebruaril 2003, mil ilmus Äripäeva artikkel, mis kirjeldas Savisaare kindlustusarvete maksmist Apananskiga seotud firma poolt.

Järgmine kohtuistung Savisaare ja Äripäeva vahel toimub 21. juunil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:22

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing