Maasturite kevadsõit E.M.TRANS Trophy 2004

Indrek Allik 23. aprill 2004, 00:00

Kevadsõit on kolmeosaline ja kuulub Eesti 4x4 off-road karikavõistluste arvestusse. Võisteldakse viies klassis: TR1, TR2, TR3, Hobby ja Moto. TR1-klassi autode rada on kergem, kus suuremas osas liigutakse mööda eksisteerivaid teid ja radu, kuid kindlasti esineb rajal lõike, milliste läbimine võib osutuda suhteliselt raskeks. TR2- ja TR3-klassi rada on väga raske ning need on läbitavad ainult spetsiaalset ettevalmistust omavate maasturitega. ATVd ja mootorrattad võistlevad TR2-klassi rajal eraldi klassis Moto. Hobby-klass jaotub alaklassideks Turism ja Reid. Turismiklassi rada on mõeldud maasturitele, millel ei ole off-road-võistluseks spetsiaalset ettevalmistust. Turismiklassi rada kulgeb läbi looduskaunite paikade, teiste klasside võistlustrasside äärest või selle kontrollpunktide lähedusest. Turismiklassis võistlusarvestust ei peeta ning klass on ettenähtud tutvumiseks off-road-võistluste ning loodusega. Reidiklassi rada on mõeldud maasturitele, mis on oma ettevalmistuselt võimaldavad läbida raskema kategooria rada ning millise trass kulgeb TR2- või TR3-klassi võistlusrajal. Üks võistkond koosneb kahest kuni kolmest maasturist osalejate enda vabal valikul.

Reidiklassis võistlusarvestust ei peeta ning klass on ettenähtud tutvumiseks off-road-võistlustega lähemalt ja sõitmiseks rajal ilma võistlemata.

Esimene võistlusauto stardib esimesele etapile Ellamaa karjäärist reedel, 23. aprillil kell 16.00. Esimese etapi puhul on tegemist 15tunnise orienteerumisega, kus tuleb leida kontrollpunktid vastavalt antud juhistele (koordinaadid, vms.) Võistluse teisele etapile antakse start samuti Ellamaa karjäärist laupäeval kell 11.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing