Puhkepäeva turismiuudised

ÄP 23. aprill 2004, 00:00

Morgan Foto korraldab 1.?2 maini pildistamisretke ?Kevadine Luitemaa? Häädemeeste lähedal Luitemaal, mis on looduskaitsealune piirkond Edela-Eestis. Luitemaal saab pildistada lisaks luidetele rannaniite, rabasid ja eriilmelisi metsi.

Kahe päeva jooksul korraldatakse Luitemaal ühispildistamine, kus piirkonda tutvustab ja nõu pildistamiseks jagab selle kandi hea tundja, looduskaitsja, linnu- ja fotomees Mati Kose. Kohale tuleb tulla oma transpordiga, esimesed paar tundi sisustatakse teooriaga, kus põhjalikumalt käsitletakse lindude pildistamist. Näha ja katsuda saab selleks tarbeks mõeldud vahendeid. Seejärel algavad retked. Pühapäeval ärgatakse juba kl 6 hommikul ja suundutakse koos varajaste ärkajatega Laiksaare lammimetsarajale. Huvilistele toimub linnulaulu lühikursus. Kaasa tuleb võtta oma fotovarustus. Osavõtt maksab 800 krooni, mis sisaldab majutust, sauna, sööki, juhendamist ja ühe filmi.

Kolmapäeval alustas esimese Soome pakettreisioperaatorina saabuva talvehooaja reiside müüki Finnmatkat, teatab selle reisifirma pakette müüv Estravel, lisades, et eestlaste jaoks tundub selline reisiplaneerimine liiga varane. Soomlased aga pigem eelistavad võimalikult vara reisi paika panna ja mitte oodata viimase hetke pakkumisi, mida ei pruugi tullagi. Pakkumisel on 90 sihtkohta, millest 29 on uued. Uutest eksootilisematest kohtadest tuuakse ära näiteks Sansibar, Lõuna-Aafrika ja Namiibia.

Kuna reisioperaatorid on hakanud reaalsemalt planeerima müüdavate reisipakettide arvu, on viimase hetke pakkumisi jäänud vähemaks ja pigem on otstarbekam hoopis ära kasutada varajase tellija soodustusi. Finnmatkade varase tellija soodustused on 35st 50 euroni. Näiteks: kui broneerida talvehooaja reisipakett Sri Lankasse enne 15. augustit, saab paljudel väljalendudel hinnasoodustust 50 eurot ehk 782 krooni. Varajase tellija soodustuste hulka kuulub ka kahenädalane pakett ühe nädala hinna eest.

Saaremaa Laevakompanii plaanib Rohuküla?Heltermaa liinil reservlaevana kasutusel olnud parvlaeva Hiiumaa väljarentimist suvel kruiiside tegemiseks.

Hiiumaa liin oli väikese koormusega, turgu loodetakse leida rahvarohkemate Eesti kuurortite nagu Pärnu, Kuressaare, Haapsalu sadamate läheduses. Kaks aastat tagasi põhjaliku renoveerimise läbinud parvlaev saab siseinterjööri värskenduskuuri, laeva välise ilme uuendamiseks kaalub laevakompanii koostööd mõne ettevõttega, kes oleks huvitatud nägema laeva oma firmale iseloomulikes värvides. Parvlaev Hiiumaa võtab korraga peale kuni 175 inimest ja 28 sõiduautot. Laevas asub restoran ja kaks baari.

CSA Czech Airlines tähistab oma esimest sünnipäeva Eestisse lendamisel soodsate hindade pakkumisega.

Prahasse saab 1500 krooniga, Berliini, Brnosse, Bratislavasse, Budapesti, Frankfurti, Karlovy Varysse, Kosicesse, Ostravasse, Sliacisse, Popradi, Viini, Varssavisse ning Krakovisse 1700 krooniga. Hulk Euroopa sihtkohti on saadaval hinnaga 1900?2100 krooni. Hind kehtib edasi-tagasilendudele algusega Tallinnast 21. aprillist 15. juunini 2004. Broneerida ja osta saab pileteid mai lõpuni. Hinnale lisanduvad lennujaamamaksud ja broneerimistasu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing