Tallinna sadamasse rajatakse korterid ja bürood

Enn Tosso 26. aprill 2004, 00:00

Hotellist vasakule jäävasse neljakorruselisse tiiba ehitatakse 27 korterit ja paremale jäävasse tiiba 31 bürood, teatas arendusprojekti vahendava Simus Kinnisvara maakler Taavi Paide. Objekti koduleheküljel on uut arendusprojekti nimetatud eksklusiivseks, ruutmeetri hind aga jääb 13 500 ja 18 000 krooni vahele. Apartementtüüpi kortermajas on 2- ja 3toalised avatud planeeringuga korterid. Otse kortermaja kõrval on uus hotell Rock, kus on kõik vajalikud teenused, alates kohvikust ja lõpetades pesuteenustega.

Paide sõnul pole huvi korterite vastu väga suur. ?Ei saa pidada huvi väga suureks, samas 10 broneeringut kahe nädala jooksul on hea,? sõnas Paide. Kortermaja müük algas 6. aprillil käesoleval aastal.

Viimane korter saab müüdud ehk siis, kui maja valmib ehk oktoobris 2004, prognoosis Paide. Maakleri sõnul on kortereid broneerinud kohalikud inimesed.

Büroosid on võimalik nii osta kui ka rentida, ent eelistatakse osta, sõnas ta. Broneeritud on umbes 10 bürood. ?Ühtegi lepingut allkirjastatud ei ole, seega ostjaskonda veel ei tea,? tõdes Paide.

- Virgo Laansoo, ERI Kinnisvara hindaja:
Kortermaja asukoht on suhteliselt halb: vahetult sadama kõrval, mille tõttu mürafoon on keskmisest kõrgem. Samuti on kesklinn ja vanalinn suhteliselt kaugel.

Korteritel on ka halb planeering: ainult üks aken, magamistuba on sisuliselt ilma aknata. Võrreldes sarnase asukohaga Paadi ja Lootsi tänava projektiga on ka välisarhitektuur nõrgem.

Siiski arvan, et hoolimata paljudest negatiivsetest teguritest peaks müük edukalt minema, seda tänu soodsatele hindadele.

Ostjate sihtgrupiks on pigem välismaalased kui eestlased. Positiivne on, et enamik kortereid on 2toalised, mille järele on turul suurim nõudlus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing