ID kaardiga saab maksta kolmes Eesti internetipangas

Enn Tosso 06. mai 2004, 00:00

Krediidipanga osakonnajuhataja Priit Põiklik teatab pressiteate vahendusel, et alates maikuust pakub Krediidipank oma klientidele i-panga kasutamist ID-kaardi abil.

ID-kaardi omanikud saavad sõlmida internetipanga lepingu, mille puhul ei väljastata enam koodikaarti vaid oma internetipanga kontole saab ligipääsu vaid ID-kaardiga. ID-kaardiga internetipanga kasutamisel peab arvutil olema ID-kaardi lugeja.

Hansapanga meediasuhete juht Kristiina Tambergi sõnul saab Hansapanga interneti-panka hanza.net´i ID-kaardi abil sisse logida juba alates 2002. aasta maist. Peale sisselogimise saab hanza.netis ID-kaardi abil allkirjastada laenulepingu lisasid, sõlmida õppelaenu lepingut ja õppelaenu käenduslepingut.

Pärast ID-kaardiga sisselogimist saab makseid teha ilma täiendava autentimiseta.

"Ühe kuu jooksul logitakse ID-kaarti kasutades hanza.netti 4500-5000 korda ning see arv on pidevalt kasvanud,? märgib ta.

Nordea Panga turundusspetsialist Tauno Tõhk sõnab, et Nordea ei kavatse lähitulevikus ID kaardiga seotut autentimist Solo internetipangas kasutusele võtta.

"Hetkel saab Nordea elektroonilisi teenuseid kasutada Solo Intereti koodidega ning praegu tegeleme eelkõige oma E-identifitseerimise ja E-makse partnerite ringi laiendamisega," räägib Tõhk.

Eesti Ühispanga e-Teenuste arendusosakonna juhataja Ragnar Toomla sõnul pakub Eesti Ühispank sellist teenust juba üle kahe aasta - alates 28. jaanuar. 2002.

"Lisaks ID-kaardiga internetipanka sisenemisele on Ühispanga internetipangas U-Net võimalik ka tehinguid ning lepinguid digitaalselt allkirjastada. ID-kaardi kasutamiseks ei ole vaja pangakontoris U-Neti lepingut muuta," räägib Toomla.

Sampo Panga Kommunikatsioonijuht Anneli Rõuki sõnul on Internetipank uuendamisel ning seetõttu praegusesse versiooni seda võimalust juurde ei looda, küll aga uues Sampo Internetipangas saab ID-kaardi abil internetipanka kasutada. ?Uue versiooniga tuleme turule sügisel,? räägib Rõuk.

ID-kaardiga internetipank on praegustest võimalustest kõige turvalisem, vahendab Krediidipanga pressiteade.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing