Toetus võimaldab toidutoodete eksportijal hinda alandada

Ülle Hilep 07. mai 2004, 00:00

Esimese sammuna peab ettevõtja end registreerima põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametis (PRIA). Registreerimine võib võtta aega kuni 15 tööpäeva. Selle eest teenustasu ei võeta. Järgmine samm on taotleda ekspordilitsents.

Litsentsitaotlus esitatakse PRIA-le konkreetse kauba ning koguse kohta. Toetuse määr on seotud litsentsitaotluse esitamise kuupäevaga.

Töödeldud toodete puhul asendab litsentsi toetuse sertifikaat. Toetuse määr arvutatakse tootes kasutatud baastoodete järgi (teravili, riis, munad, suhkur ja piimatooted) ning see on seotud ekspordideklaratsiooni kinnitamise päevaga. Suure taotluste hulga korral rakendab Euroopa Komisjon proportsionaalsuse printsiipi, st kõiki taotlusi vähendatakse koefitsiendiga korrutades. Enamasti on need vähenduskoefitsiendid suhteliselt suured.

Baastoodete sisaldus näidatakse ära eraldi R-vormil. Kui töödeldud kaupa eksporditakse regulaarselt, on kasulik toote retsept PRIAs registreerida. R-vormil esitatud andmete õigsuse kontrollimiseks võib toll tulla tootmist kontrollima, retsepti registreerimisel kontrollitakse igal juhul.

Sertifikaati saab taotleda kuus korda aastas. Sertifikaadi taotlemisel tuleb esitada ka tagatis 25% ulatuses taotletavast toetusest. Ilma sertifikaadita saab toetust taotleda kuni 75 000 eurot aastas, kui taotlejal ei ole juba sellel eelarveaastal kehtivat sertifikaati. Eksporditoetuse taotlus esitatakse ekspordideklaratsioonil, täites vastavad lahtrid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing