Ansambli või õhtujuhi hind sõltub vastutusest ja ürituse suurusest

Christel Karits 10. mai 2004, 00:00

?Kui tänaseks on juba kokkulepped olemas, siis õige ärimees hinda ei tõsta,? ütleb Gunnar Loho Eesti Meelelahutusagentuurist. Tema hinnangul meelelahutusturul hüppelist hinnatõusu ei tule, kuid seoses bensiini hinna tõusuga läheb esinejate tellimine natuke kulukamaks küll. ?Igale asjale tuhandet otsa ei lähe. See on ka konkurentsi küsimus,? kinnitab Loho.

Tema sõnul sõltub kõik konkreetsest sündmusest ja sellest, kas tahetakse ansamblit või kogu eeskava.

Muidugi on bände, kelle tellimisel saab rääkida hindadest, millest vähema eest nad esinema ei tulegi. Selliste esinejate puhul on tavaliselt tellijateks ettevõtted, millele ei lähe suurt korda, kas maksta 30 000, 40 000 või 50 000 krooni. Sellisesse hinnaskaalasse langeva raha eest võib saada näiteks ansambli Meie Mees või 2 Quick Start.

Heigo Mirka Mirka agentuurist hetkel suurt hinnatõusu ei näe. ?Praegu pole veel märgata,? ütleb ta lühidalt. Ta kinnitab, et tema andmetel tippude hind veel üle 50 000 krooni ei küüni.

Sepo Seeman ansamblist Kala ütleb, et nende ansambli hind on kindlasti tõusnud, sest suured üritused võtavad palju aega ja on vastutusrikkad. Sel suvehooajal on neil ansambliga kokkulepe, et hinnaks on 20 000 krooni pluss käibemaks. Selle eest on kvaliteet raudselt garanteeritud.

Mis puutub õhtu juhtimistesse, siis on Sepo Seemanil neid aja nappuse tõttu järjest vähemaks jäänud. Hind sõltub väga erinevatest asjaoludest. Üks asi on suurüritus ja teine mõni heategevuspidu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing