Tähtsaim on tunnetada aega

Christel Karits 10. mai 2004, 00:00

Kõige parem oleks suvepäevi alustada laupäeva hommikupoolikul. Lõuna ajal natuke sportida ja õhtul vinge pidu maha pidada. Lisaks muudele atraktsioonidele pakub Raidmets välja välikino, mis on tema hinnangul siiani väga hästi õnnestunud. Vastu hommikut võib aga karaoket laulda. Samas võib saabumisel minna soomatkale või süstasõidule, kui midagi sellist kokkutuleku paiga lähedal korraldatakse.

?Nädala sees on inimesed niigi nõupidamiste ja koosolekutega kammitsetud. Laske neil loodust nautida,? soovitab Raidmets. ?Selle asemel kutsutakse aga suvepäevadele hull mängujuht, kes kogu aeg jalaga selga taob.?

Kõige hullem, mida korraldajad teha võiks, on tellida 5000 krooni eest kolmeks päevaks üks õhtujuht. On inimesi, kel raha vaja ja säärase pakkumisega nõustuvad.

Kuigi eestlasi huvitab peo juures eelkõige, mida süüa ja juua saab, peab Artur Raidmets hea peo eelduseks eeskätt seda, et aeg oleks paigas. ?Hirmus on, kui püütakse teha vastuvõtu reeglitega pikka pidu. Mida teeb inimene püstijalu kaheksa tundi?? küsib ta ja rõhutab, et kui esinema kutsutakse meeskoor, siis ei tohiks tal lasta n-ö kogu raha eest järjest tund aega laulda. ?Ärge karistage publikut! See pole ju kontsert, vaid pidu.?

Suvepäevad õnnestuvad kindlasti paremini, kui enne töötajatega peo stiili ja esinejate suhtes kokku leppida. Väikefirmad ei peaks esinema kutsuma suuri ja kalleid kollektiive. ?Pole mõtet kutsuda lavale niisama palju inimesi, kui saalis on,? ütleb Raidmets. Tema hinnangul võiks väikefirma suvepäevadel maksimaalne esinejate arv küündida viieni. Kõigepealt eeldab see väga head kahemehepunti. Raidmets soovitab näiteks tan-demeid Kammiste ja Punder, Kasesalu ja Kirsipuu, Madis ja Martna. Heas tujus ei lähe enam korda, kas laval on kaks või viis inimest. Artur Raidmets ise on teinud ka ühemeheetendusi. Ise juhib õhtut, ise mängib plaate. Kaasas on videoprojektor, saab vaadata naljakaid ringvaateid või mõnd igihaljast Eesti filmi. Väiksemas seltskonnas on populaarsed pildimängud. Lisaks võib kutsuda üllatuseks mõne esineja, mustkunstniku või tantsuõpetaja. ?Kui kulutate kogu raha nimeka pundi peale, mis siis saab, kui bänd on oma 4 × 40 minutit ära teinud ja ütleb, et nad enam ei mängi?? küsib ta.

Kui mujal maailmas palkab firma ürituse korraldamiseks agentuuri, mis hoolitseb kõige eest, siis Eestis selline süsteem ei toimi. ?Reeglina huvitab meie inimest esmalt söök ja seetõttu pöördutakse kõigepealt catering-firma poole,? räägib Raidmets. Siin on aga oht, et keegi ei räägi kohaga täpselt läbi, ei teata, kuhu autosid parkida.

?Kõige olulisem on aga panna end kutsutu rolli. Tegijad peavad teadma, mida inimene peolt ootab,? tõdeb ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing