Männik: nõukogul pole kohustust hinda kommenteerida

Annika Matson 12. mai 2004, 00:00

Samuti ei ütle nad välja oma arvamust, kas väikeaktsionäridel tuleks TeliaSonera pakkumine vastu võtta või mitte.

TeliaSonera aktsiate ülevõtmispakkumise hind on 111,3 krooni, millele lisanduvad 8 krooni dividende aktsia kohta. Mida nõukogu arvab ülevõtmispakkumise hinnast, ei olnud samuti pöördumises kordagi märgitud.

Männik toonitas, et tema kui ettevõtte juhatuse esimees ei kommenteeri oma ettevõtte aktsia hinda, kas see on kõrge või mitte.

Eesti Telekomi nõukogu hinnangul omab TeliaSonera aktsiate ülevõtmispakkumine perspektiivis positiivset majanduslikku põhjendust, seisis pöördumises.

Eesti Telekom saab TeliaSonera kontserni liikmena kasu mastaabisäästust ning TeliaSonera ostujõust, teatas kohalik telekomikontsern Tallinna börsile edastatud teates.

TeliaSonera on ülevõtmisprospektis märkinud, et Eesti Telekomi töötajate osas ei kavandata esialgu muutusi, küll aga püüab Skandinaavia telekomikontsern Eesti Telekomi inimressursse optimaalselt rakendada.

Sõltumatute nõukogu liikmete Kalev Kuke, Tiina Mõisa, Aare Targa ja Raivo Vare hinnangul on ülevõtmispakkumise mõju Eesti Telekomile positiivne.

Tiina Mõis ja Krister Björkqvist, kes omavad ainsatena juhatusest ja nõukogust Eesti Telekomi aktsiaid, kavatsevad ülevõtmispakkumise vastu võtta.

Eesti Telekomi suuruselt teine aktsionär (Eesti riik) on pidanud TeliaSonera pakutud hinda liiga madalaks ning on teatanud, et ei kavatse pakkumist vastu võtta.

TeliaSonera juhatuse esimees Anders Igel kinnitas üleeile taas, et nende pakutud hind on õiglane ja seda ei ole kavas mingil juhul tõsta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:26

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing