Eesti "jah" tõstaks Eesti Telekomi aktsiat 7%

Raivo Sormunen 07. juuni 2004, 00:00

Eesti otsus võtta vastu TeliaSonera ülevõtmispakkumine tähendaks Eesti Telekomi aktsiale kuni 7% tõusu.

Neljapäeval, mil Eesti Telekomi aktsia kaotas dividendiõiguse, sulgus aktsia 102,95 kroonil. TeliaSonera 111,30kroonisest ülevõtmispakkumise hinnast oli puudu koguni 8,1%. Nädala viimasel päeval kahanes sissekärisenud hinnavahe veidi, kuna Eesti Telekomi aktsial õnnestus tõusta 104,05 kroonini.

Eesti Telekomi aktsia kauplemine tugevalt allpool pakkumishinda näitab, et investorid veavad üha enam kihla selle peale, et Eesti riik ei müü aktsiaid TeliaSonerale pakutud hinnaga maha ning pakkumine kukub läbi. Lisaks annab see tunnistust usu puudumisest, et keegi Eesti Telekomi aktsiatele konkureeriva ülevõtmispakkumise teeks.

Pärast TeliaSonera ülevõtmispakkumise teatavakstegemist pole usk pakkumise nurjumisse olnud nii suur kui möödunud nädala lõpus. 15. aprillist kuni 7. maini kaubeldi aktsiaga koguni pakkumishinnast kõrgemal tasemel. Märkimisväärselt (3,5%) kukkus aktsia pakkumishinnast allapoole alles 14. mail, mil rahandusminister Taavi Veskimägi taaskinnitas, et Eesti riik jätkab Eesti Telekomis investorina ning oma aktsiaid maha ei müü.

Ülevõtmispakkumise läbiminemiseks vajab TeliaSonera vähemalt 85% aktsiaid.

Kui Eesti riik müüks oma aktsiad Skandinaavia telekomikontsernile maha, kasvaks viimase osalus ettevõttes 76,1%ni ning suureneks märkimisväärselt võimalus, et ka suuremad institutsionaalsed firmad pakkumise aktsepteerivad.

Samas pole ka riigi nõusoleku korral pakkumise läbiminek 100% kindel. Sampo Panga fondivalitseja Alo Kullamaa vihjas, et investeerimispank Alfred Berg on viimasel ajal mõjutanud suuremaid Balti fonde, millest ta loeb välja, et Fidelity (Eesti Telekomi üks suuremaid institutsionaalseid investoreid) pole sugugi kindel Eesti Telekomi aktsiate müüja. Seetõttu peab Kullamaa kahtlaseks, kas TeliaSoneral õnnestuks Eesti Telekomi aktsiaid isegi siis omandada, kui Eesti valitsus otsustab need maha müüa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing