Euroopa tõuseb, Venemaa kukub

Alvar Jõgeva 17. juuni 2004, 00:00

Euroopa turud olid eile ?rohelised.? Aktsiate hinnad tõusid keskmiselt protsendi võrra, endiselt ujus vastuvoolu Venemaa börs, sest investorid müüsid Jukose aktsiaid.

Euroopa börsid said tuge üleeile USAs toimunud tõusust. Üheks tõusu põhjuseks peeti vähenevat muret tõusvate intresside ees, kuna inflatsioon USAs oli madalam, kui paljud investorid ootasid. Inflatsiooniline surve on aga peamine põhjus, miks keskpank peab intresse tõstma, see omakorda pärsiks majanduskasvu.

Taaskord tekitas investorites ärevust Jukose aktsia Venemaa börsil. Suuruselt teine naftatootja kaotas eile hommikul kümnendiku oma väärtusest, kuid päeva lõpuks veidike taastus. Investorid kardavad endiselt Jukose pankrotti. Investeerimispank Goldman Sachs arvab, et pankrotti minemise tõenäosus on 40 protsenti. Goldmani analüütikud alandasid hinnasihti 11 dollarini, mis annab praeguse veidi üle 6dollarilise hinna juures siiski olulise tõusupotentsiaali. Endine hinnasiht oli 14 dollarit.

Euroopas näitasid ennast tugevast küljest kaevandus- ja tehnoloogiafirmad. Maailma suurim kaevandusfirma BHP Billiton tõusis ligi 2 protsenti. Tehnoloogisektori esindajatest tõusis Alcatel üle kolme protsendi. Investorid püüavad teha panuseid ettevõtetele, kes sõltuvad enim majanduskasvust, lootes saavutada kõrgemat tootlust.

Tõusjate seas olid ka lennufirmad. Euroopa suuruselt kolmas lennufirma Lufthansa tõusis ligi 2 protsenti, põhjuseks olid firma juhi sõnad, et peatselt jõutakse kasumisse ja kulude kärpimine võimaldab ka dividende maksta. Lisaks anti positiivne nägemus kogu sektorile, mis tõstis ka teiste lennufirmade aktsiaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing