Kesklinnas renoveeritakse tootmishoone

Enn Tosso 23. august 2004, 00:00

Tatari büroo- ja tootmishoonete kompleks (endine Printalli trükikoja hoone) on valminud 1970. aastate algul ning büroomaja on osaliselt renoveeritud 1998. aastal. Kinnistul asuvad 8-korruseline büroohoone ning 5korruseline tootmis-laohoone, vahendab objekti arendaja Rime Kinnisvara turundusjuht Andres Ligi. Tema sõnul on tootmishoones viie korruse peale kokku umbes 10 000 ruutmeetrit tootmiseks ja laopinnaks sobilikku kasulikku pinda. Ligi andmetel algab büroohoone ruutmeetri hind 80 kroonist, millele lisandub käibemaks, tootmis-laohoonel algab ruutmeetri hind 35 kroonist.

?Esimesed rendilepingud on sõlmitud, samuti on broneeritud mitmed pinnad büroohoones. Olemasolevad kliendid on hulgimüügifirma, väike tootmisettevõte ning paar teenindusettevõtet. Oodatud on kõik kliendid, kellele sobiks büroo ja tootmis- või laoüksuse ühendamine ühte hoonekompleksi,? räägib Ligi.

Tema sõnul on laienenud tasulise parkimise tsooni jääva büroohoone üheks trumbiks tasuta parkimine hoovis. Nii büroo- kui ka tootmispindasid pakutakse vaid üürile, mitte müüa. ?Arendaja prognoosib hoone täitumuseks aastat,? sõnab Ligi.

Uus Maa Kinnisvara analüütiku Aini Kivisaare arvates pole endiste Printalli ruumide parimaks kasutusotstarbeks asukohast tulenevalt kindlasti tootmine. ?Tõenäoliselt on uuel omanikul kavas sinna tootmistegevus paigutada ainult ajutiselt, et mitme aasta pikkuseks venida võiva planeerimisprotsessi käigus ei seisaks pinnad täiesti kasutult,? selgitab Kivisaar.

?Pikemas perspektiivis on nii kõrgelt hinnatud ja suhteliselt keerulise logistikaga asukohas äriplaani rajamine tootmisele majanduslikult mõttetu. Kindlasti peituvad paremad alternatiivid nii büroo-, kaubandus- kui ka elamispindade rajamises,? lahkab Kivisaar renoveeritava kompleksi võimalusi.

Tootmis- ja laopindade üüri- ja müügihindades ei ole 2004. aasta esimesel poolel olulisi muutusi toimunud. Jätkuvalt esineb suur hinnadiferents erinevas asukohas ja seisukorras lao- ja tootmishoonete puhul. Seoses üldise arengu ja muutunud nõudlusega ei muutu ilmselt kunagi likviidseks endisaegsed tootmishooned. Hoogne uusehitiste rajamine jätkub, mistõttu on likviidsed soodsa asukohaga, tootmis- ja laohoone rajamiseks sobilikud hoonestamata maatükid. Tallinna piires on selliste kruntide pakkumine piiratud, enamik uusi hooneid rajatakse linnapiirist väljapoole.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing